Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ASN Quattro - analiza błędów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Zakupiłem kilka dni temu a4 b6 z ASN-em. Dzisiaj tragedia, auto nie chciało palić, po odpaleniu za jakiś czas gasło. Przed zakupem sprwadzane błędy, były wtedy tylko sondy.

Auto ma wycięty katalizator przez poprzedniego właściciela. W tej chwili planuję wyciąć drugi, wstawić strumienice i wyłączyć sondy z ECU.

Dzisiaj sprawdziłem błędy i to jest cała lista:

18 Faults Found:
17530 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B2 S2: Open Circuit
P1122 - 004 - No Signal/Communication
17548 - Oxygen (Lambda) Sensor; B2 S2: Internal Resistance too High
P1140 - 004 - No Signal/Communication
17528 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B2 S1: Open Circuit
P1120 - 004 - No Signal/Communication
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
P0300 - 002 - Lower Limit Exceeded
16688 - Cylinder 4: Misfire Detected
P0304 - 002 - Lower Limit Exceeded
16690 - Cylinder 6: Misfire Detected
P0306 - 002 - Lower Limit Exceeded
16689 - Cylinder 5: Misfire Detected
P0305 - 002 - Lower Limit Exceeded
17778 - Cylinder 6 Ignition Circuit: Open Circuit
P1370 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent
17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Signal
P1539 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent
18080 - Coolant Fan Control 1: Open or Short to Ground
P1672 - 004 - No Signal/Communication
18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low
P1602 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
18325 - Relay for Coolant After-Run (J151): Open Circuit
P1917 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent
17943 - Camshaft Timing Adj. Bank2 (N208): Short to Ground
P1535 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
17935 - Camshaft Timing Adj. Bank1 (N205): Short to Ground
P1527 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
17467 - Bank2; Exhaust Cam Adjustment Circuit: Short to Ground
P1059 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
17464 - Bank1; Exhaust Cam Adjustment Circuit: Short to Ground
P1056 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
17925 - Power Supply Relay for ECU (J271 or J363): Electrical Malfunction
P1517 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent
16502 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too High
P0118 - 002 - Lower Limit Exceeded
Z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez damian92x

Opublikowano

co do ostatniego błędu sprawdź czujnik, tu masz link, dodam że u nas w asn są inne grupy 2 albo 4 ta ale znajdziesz porównasz i będziesz o jednym juz wiedział, ja jestem po zmianie czujnika

a tu jak było u mnie, czyli patrz grupy z tego filmika

u mnie temperatury sie zgadzały ale z czasem czujnik wariował, , sprawdzałem na zapalonym silniku i wtedy mnie wahały sie odczyty

jak zmienic czujnik

http://www.google.de/imgres?q=g62+3,0+asn&sa=X&biw=1024&bih=625&tbm=isch&tbnid=l1wtEYllEisgAM:&imgrefurl=http://www.audizine.com/forum/showthread.php/385541-DIY-3-0-G62-Green-coolant-temperature-sensor&docid=lEM-o05cSBqtpM&imgurl=http://i183.photobucket.com/albums/x59/joec1992/DSCN0006.jpg&w=1024&h=768&ei=PXbuUf3wHcXQOdimgJgB&zoom=1&iact=hc&vpx=357&vpy=198&dur=1244&hovh=194&hovw=259&tx=173&ty=97&page=1&tbnh=136&tbnw=178&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:8,s:0,i:106

błędy możesz czytać tutaj , google tłumacz pomaga

http://www.gerritspeek.nl/vag-com_foutcodeslijst-en.html

sprawdzanie sond i katalizatora masz tutaj ( u nas tak samo jak w 1,8 t )

http://forum.vw-passat.pl/threads/129394-Diagnostyka-sond-lambda-i-katalizatora-1-8T

Edytowane przez kt65c453

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Hej, podłączę się pod temat bo mam taki sam silnik. Co mogę zrobić z błędami ?

Address 01: Engine

16580 - Engine Oil Temp. Sensor (G8) P0196 - 004 - Implausible Signal
Address 08: Auto HVAC
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113) 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
Address 17: Instruments
00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent
Address 46: Central Conv.
2 Faults Found:
01331 - Door Control Module; Driver Side (J386) 80-10 - Single-Wire Operation - Intermittent
00935 - Electric Window Motor; Rear Right (V27) 62-10 - No or Incorrect Adjustment - Intermittent
Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez roball

Opublikowano

Poziom oleju masz dobry?? wychodzi na to że problem zgłaszają czujnik temp oleju i czujnik poziomu oleju wg tej strony

http://www.gerritspeek.nl/vag-com_foutcodeslijst-en.html

Sprawdź bezpieczniki

Edytowane przez kt65c453

Opublikowano

Długa ta litania. Kasowane były?

Opublikowano
  • Autor

Powodem większości moich błędów była zalana obudowa komputera w podszybiu.

Problem rozwiązany poprzez wymianę połamanej obudowy, wyczyszczenie i wymianę wszystkich przekaźników (były zalane wodą i całe w błocie).

Następny problem to padnięta sonda - po wymianie jest w porządku. 2 sondy diagnostyczne zostały wyłączone w ECU.

Nadal natomiast jest problem z wypadaniem zapłonów na wszystkich cylindrach.

Opublikowano

Powodem większości moich błędów była zalana obudowa komputera w podszybiu.

Problem rozwiązany poprzez wymianę połamanej obudowy, wyczyszczenie i wymianę wszystkich przekaźników (były zalane wodą i całe w błocie).

Następny problem to padnięta sonda - po wymianie jest w porządku. 2 sondy diagnostyczne zostały wyłączone w ECU.

Nadal natomiast jest problem z wypadaniem zapłonów na wszystkich cylindrach.

a wypadanie zaplonow masz na pb czy lpg?? swiece kiedy byly wymieniane??

Opublikowano
  • Autor

Wypadanie zapłonów jest na pb i lpg. Świece wymieniane tydzień temu kpl 6 sztuk i 3 nowe świece, dalej jest to samo.

Opublikowano

nie sprawdzona informacja ale ponoć jak odma jest pęknięta/ nieszczelna wypadają zapłony wiec warto eis temu przyjrzeć

Opublikowano

kolega wyzej dobrze gada jaka kolwiek nieszczelnosc w ukladzie dolotowym i beda wypadac zaplony lub przeplywomierz padniety. lub w ostatecznosci wypalone zawory w glowicy i slaba kompresja

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.