Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błąd modułu komfortu


Jarob7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisałem o tym wcześniej jednak nie otrzymałem odpowiedzi.

Mam problem z tylnymi drzwiami w mojej b7. Od pewnego czasu po otwarciu drzwi tylnych lewych lub prawych fis zaczyna szleć (drzwi zamykają się i otwierają 15 razy po czym otwiera i zamyka pomimo że dzwi są cały czas otwarte). Światło w podsufitce nie zapala się. Co dziwne po otwarciu drzwi zapala się system odprowadzania do domu. Zamki oraz szyby elektryczne też działają bez zarzutów. Nie wiem jak może być przyczyna?

Dodam, że dokładałem elektrykę tylnych szyb i oświetlenie drzwi. Zaraz po było wszystko ok. Jednak cuda zaczęły się dziać około 2 tygodnie później.
Błędy dotyczą rygli zamka obu drzwi.
4 Błędy:
01561 - drzwi lewe tylne
59-10 nie odryglowuje
01561 - drzwi lewe tylne
61-10 nie zabezpiecza
01562 - drzwi prawe tylne
59-10 nie odryglowuje
01562 - drzwi prawe tylne
61-10 nie zabezpiecza

Dodam, też że mam moduł komfortu z literami CK. Czyli tylko korby z tyłu.

Sprawdzałem moduł jest suchy i kostki w drzwiach są ok.

Edytowane przez Jarob7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są błędy modułu tylko błędy zamków w tylnych drzwiach.

Są do wymiany lub do rozebrania, przeczyszczania i przelutowania lutów.


Swoją drogą jak podpiąłeś elektrykę szyb z tyłu jak według rozpiski ten moduł jej nie obsługuje ??

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są błędy modułu tylko błędy zamków w tylnych drzwiach.

Są do wymiany lub do rozebrania, przeczyszczania i przelutowania lutów.

Swoją drogą jak podpiąłeś elektrykę szyb z tyłu jak według rozpiski ten moduł jej nie obsługuje ??

Też tak myślałem. Jednak obsługuje bez zarzutów. działa wszystko włącznie z otwieraniem wszystkich szyb pilotem. I to bez adaptacji.

Czyli to nie jest wina modułu tak? Gdzieś czytałem, że tak może być jeżeli moduł nie jest dostosowany do elektryki tylnych szyb. Poprostu nie wiem czy mam zabrać się za zamki czy moduł????

Dodam, że zamki przez 2 tygodnie po podłączeniu elektyki nie generowały błędów i pracują cały czas bez zarzutów.

Edytowane przez Jarob7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są błędy modułu tylko błędy zamków w tylnych drzwiach.

Są do wymiany lub do rozebrania, przeczyszczania i przelutowania lutów.

Swoją drogą jak podpiąłeś elektrykę szyb z tyłu jak według rozpiski ten moduł jej nie obsługuje ??

Też tak myślałem. Jednak obsługuje bez zarzutów. działa wszystko włącznie z otwieraniem wszystkich szyb pilotem. I to bez adaptacji.

Czyli to nie jest wina modułu tak? Gdzieś czytałem, że tak może być jeżeli moduł nie jest dostosowany do elektryki tylnych szyb. Poprostu nie wiem czy mam zabrać się za zamki czy moduł????

Dodam, że zamki przez 2 tygodnie po podłączeniu elektyki nie generowały błędów i pracują cały czas bez zarzutów.

I wg mnie tu będzie problem a moduł wgl przekodowałeś na elektryczne szyby? bo nie powinien przyjąć tego kodowania. A jeśli go przyjął to sprawdź na jaki się zmienił bo po przekodowania chyba w każdym przypadku zmienia oznaczenie jeśli nie jest w full wersji. a jeśli go nie przyjął to nie powinien działać żaden zamek z tyłu bo sterowany on jest przez moduł przy silniczku po podnoszenia szyb z tyłu. Coś się tu nie zgadza do końca :kwasny:

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź jeszcze jedno czy jak wejdziesz przez np VCDS'a w moduł komfortu to widzi 4 sterowniki szyb czy tylko 2? bo ja jak przekładałem na 4 szyby to do póki modułu nie przekodowałem to też mi wywalał błąd na temat zamków a działały, ale kurde chyba ich nie zapisałem bo nie moge znaleźć i dokładnie nie pamietam jaki był kod tego błędu.

Jeśli by widział 4 sterowniki w drzwiach no to pewnie musisz szukać problemu w zamku.

Jednak mi i tak nie daje spokoju ten brak przekodowania na 4 szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest problem. Na VCDS nie ma możliwości kodowania i adaptacji tylnych szyb. Jak również, nie widzi sterowników zamka tylnych drzwi. Ale widzi ich błędy to jest ciekawe.

Oznaczenie modułu nie zmieniło się nadal jest CK.

Jedyny problem to szalejący FIS i brak oświetlenia podsufitki podczas otwarcia tylnych drzwi. Poza tym wszystko jest OK.

Czy to wsztko oznacza, że moduł jest do wymiany?

Edytowane przez Jarob7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest problem. Na VCDS nie ma możliwości kodowania i adaptacji tylnych szyb. Jak również, nie widzi sterowników zamka tylnych drzwi. Ale widzi ich błędy to jest ciekawe.

Oznaczenie modułu nie zmieniło się nadal jest CK.

Jedyny problem to szalejący FIS i brak oświetlenia podsufitki podczas otwarcia tylnych drzwi. Poza tym wszystko jest OK.

Czy to wsztko oznacza, że moduł jest do wymiany?

Tak to oznacza że musisz kupić moduł który obsługuje 4 szyby w prądzie, a temat jak go dopasować jeden post wyżej wrclaguna napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest problem. Na VCDS nie ma możliwości kodowania i adaptacji tylnych szyb. Jak również, nie widzi sterowników zamka tylnych drzwi. Ale widzi ich błędy to jest ciekawe.

Oznaczenie modułu nie zmieniło się nadal jest CK.

Jedyny problem to szalejący FIS i brak oświetlenia podsufitki podczas otwarcia tylnych drzwi. Poza tym wszystko jest OK.

Czy to wsztko oznacza, że moduł jest do wymiany?

Tak to oznacza że musisz kupić moduł który obsługuje 4 szyby w prądzie, a temat jak go dopasować jeden post wyżej wrclaguna napisał.

Dzisiaj jeszcze raz bawiłem WAG-iem. Wprowadziłem kodowanie jak na rozpisce 06774 i w adaptacji na 0. Ku mojemu zdziwieniu wszystko przyjął. Skasowałem błędy i bingo. Wszystko Okey. wcześniejsze problemy zniknęły.

Z tego wynika, że mój moduł 8E0 959 433 CK można spkojnie adaptować pod elektrykę. (tak na przyszłość dla innych)

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...