Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4,B7] Nie normalny SZUM powietrza z kanałów wentylacyjnych


zdenek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam auto od nie dawna i zauważyłem, że jest jakiś problem z nawiewem, a dokładnie nie normalny szum powietrza z kanałów wentylacyjnych.

Wykluczam nieszczelność drzwi i przedniej szyby w prosty sposób, bo jak wyłączam nawiewy problem szumu znika.

Gdy jest auto na postoju wentylator i klapy (góra, środek, dół) działają dobrze bez tego niestabilnego szumu. Problem zaczyna się w czasie jazdy. Im szybciej jadę, tym większy pęd powietrza dostaje się do kanałów i powstaje ten nieznośny szum. To wygląda jakby wiatr z zewnątrz zawiewał. Jadąc w dłuższą trasę miałem wrażenie i żona, że robi się chłodniej od tego niekontrolowanego powietrza.

Zaznaczam jeszcze raz, wciskam 'off' - nie ma powietrza-nie ma szumu,hałasu, pędu powietrza.

Komputer serwisowy nic nie pokazuje, żadnych błędów.

Nie wiem, czy ten model tak ma, ale jak włączam stacyjkę to słychać jakby klapy ustawiały się, i coś pyka, pyka aż cichnie. i czasami później pyknie z pod deski.

A pytam co jest przyczyną tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób nastawy podstawowe klimy. Poszukaj jak. Oczywiście za pomocą VAGa

Dziękuje za podpowiedź. Raczej ja sam tego nie zrobię, bo nie mam VAGa.

Sugerujesz błąd komputera auta, a nie uszkodzenie mechaniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do filtra może coś wpadło i robi hałas przy większej prędkości.

Zdejmij obudowę filtra i filtr i popatrz czy czegoś tam nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaj się z kimś kto ma VAG albo kup i sam zrób.

To nawet nie uszkodzenie a kwestia ponownej adaptacji silniczków położenia, które po pewnym czasie zaczynają przekłamywać swoje położenie. Dlatego robi się nastawy podstawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi. Czekam na przesyłkę z VDCS 12.12. Napiszę jak zrobię te nastawy, czy pomogły.

Fakt, sprawdziłem filtr kabinowy i był tam suchy liść pod filtrem na wentylatorze. Ale usunięcie nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten program VCDS, ale niech ktoś mi podpowie gdzie trzeba wejść i kliknąć, aby zrobić te nastawy podstawowe klap od wentylatora. Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...