Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mazda RX8


Mateuszek1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiada lub miał przyjemność ktoś jeździć tym samochodem ?

Zainteresowałem sie ostatnio tym samochodem i zbieram opinie na jego temat. Co do jakości wykonania, materiałów jakich w niej użyto oraz czy to wszystko do siebie pasuje. Przyzwyczaiłem sie do komfortu i wykonania Audi i czy nie rozczarowałbym sie wsiadając do Mazdy?

Jak jest z niezawodnością tego samochodu, nie pytam o silnik, wiadomo... Ale o resztę, układ jezdny i napędowy, czy elektronika bardzo sie psuje.

Może pytanie powinienem zadać na forum mazdy ale jednak spróbuje najpierw Was o to zapytać, może akurat ktoś z takim miał do czynienia.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajne autko ale silnik to porażka. Przez normy spalin z malo awaryjnych na bardzo awaryjne silniki przeszły. A z reszta jest wszystko oki elektronika układ jezdny. Ale jest obcja wsadzenia 1.8 turbo z audi. Kolega w kołobrzegu przeprowadza takie swapy. Razem z elektronika wiec nie ma żadnych baboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haa, Właśnie taki mam plan co by wpakować tam 1.8T i podkręcić na ~250 km :D

Ale szukam na razie opinii o tym wozie.

Wankel jest bardzo inspirującym silnikiem, alee, no właśnie. Remonty co 100kkm, dolewki oleju 1l na 1000km i spalanie min 15l są trochę odległe jak na mój budżet. :grin:

Kiedyś z ciekawości szukałem czegoś o tym aucie i wpadłem na jakąś stronę co swapują 1.8T, i pasuje praktycznie idealnie. Stąd też pomysł na projekt.

Powiem szczerze że jedyne czego sie boje to trochę rozczarowania w kwestii jakości wnętrza oraz rdzy, bo jak każdy dobrze wie, japońce są jakie są.

Czytając też trochę forum mazdy wypowiadali sie użytkownicy że jeżdzą tym autem tylko w sezonie i niezbyt dużo ze względu eksploracyjnych. No ale jakby wsadził 1.8T do tego LPG po byłoby można hasać cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie wepchasz to LPG? Chyba jakąś małą butelkę.

Jakość wykonania średnia, w końcu to japończyk. Głośno w samochodzie, a na oryginalnym silniku z odkurzacza nie jedzie nic.

Nie widzę zupełnie sensu wydawać pieniędzy na ten samochód tylko po to aby wsadzać tam 1.8T.

Na tylnej kanapie praktycznie nie ma miejsca.

Z wisienek na torcie podam tylko wskaźnik ciśnienia oleju dla głupków hehe. Działa on na zasadzie podnoszenia się wskazówki wraz ze wzrostem obrotów niezależnie od rzeczywistego ciśnienia oleju w silniku. :decayed:

Jeśli już ktoś chce samochodzik do zabawy z tego koncernu, to proponuję MX-5.

Poza tym znaleźć przyzwoite RX-8 w jakichkolwiek pieniądzach, nieważne małych, czy dużych to jak wygrana w totolotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma rx-8 swapowaną 1.8t (koło 230-240 ps obecnie) i uważam, że jest jak najbardziej sens kupowanie takiego autka bo:

- rwd

- wygląda nietuzinkowo

- oprócz silnika, to trwałe i fajne auto

- zero trzeszczenia tapicerki i samo wykonanie jest bardzo dobre, tylko materiały zastosowane średnie.

- głośne bo takie ma być.

- i najważniejsze: w tej cenie nie kupisz autka tak fajnego z dużym potencjałem na pojeżdżawki. Za 5-8k kupujesz zdrową bude z padniętym silnikiem i za 20-25k, masz auto sprawdzone zeswapone na 1.8t lub coś z serii K.

mx-5 to inna liga.

Edytowane przez audikrk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ile osób tyle opinii. Faktycznie chyba nie ma co liczyć na jakieś super wykonanie wnętrza, w sumie to samochód stricte sportowy.

Co do swapa to chciałbym kupić coś rozbitego, jakąś Audi bądz VW i przełożyć wszystko co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...