Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaśnie przy mega gwałtownym hamowaniu.


wesz82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,szybsza przejażdżka dohamowanie z 100km/h do zera pod koniec pieknie zaczyna ABS działać i kiedy samochód prawie staje to auto gaśnie.

Mogę go odpalić ale muszę dłużej pokręcić,tak jakby paliwa nie dostawał.

Normalnie wsio jest ok problem dzieje sie bardzo rzadko moze przez 3 lata jak mam auto z 2 razy sie to stało i zawsze po wstawieniu w palnik i dohamowaniu tak naprawdę gwałtownie.

Serwo mam nie szczelne czy przez to może tak sie dziać,gdzies tak wyczytałem ze jak przewód do serwa nie trzyma lub samo serwo to tak sie dzieje.

Miał ktoś podobnego zgrzyta????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny przypadek w tusconie tez gasł przy mocnym hamowaniu a byla zalozony zamiennik pompki paliwa w baku . zalozylem orginal i problem zniknol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,tylko ze tu nie ma pompy w baku i nie ma problemów z obecną pompą-nie daje ona żadnych podejrzanych objawów

Mogę na próbe zamontować zaworek kierunkowy ale czy to da rady nie wiem....

Logicznie myslać problem jest takze z układem zasilania tj paliwowym bo normalnie nawet po wymianie uszczelki pod nastawnikiem zapalił szybciej a jeżeli po tym dohamowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pompke w baku - podpompowuje ona paliwo do zbiorniczka w baku który jest wyżej niż najniższy punkt baku, z którego to pobiera to paliwo. Dopiero z tego zbiorniczka pompa zasysa paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest avg,jest tylko pompa vp 37 i nic wiecej,no chyba ze nie wiem czegoś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak przy raczej pełnym zbiorniku paliwa czy bliżej rezerwy ?


Mimo wszystko, nie podejrzewał bym układu paliwowego. Bardziej kierował bym się ku czujnikowi prędkości obrotowej. To wyhamowanie było na luzie cały czas czy na biegu i w pewnym momencie wysprzęgleniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się to przy wysprzeglonym,zawsze jak hamuje na maksa to wysprzeglam.

Paliwa pół baku takze odpada brak go bo nawet konstukcja pompy nie pozwoli na to tj paliwo w filtrze.

Nie wiem na razie nie meczy to tak bo w trasie przy normalnej jeździe jeszcze sie to nie zdarzyło tylko zawsze po wstawieniu mu w palnik.

Chodzi Ci o ten czujnik co jest w kole????

To moze być to bo jak zdechł te 2 razy to zawsze zadziałały abs-y.

Wie ktoś jak go sprawdzic????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie myślałem o tym w skrzyni, ale skoro mówisz że absy zagadały, to albo miały powód by zadziałać, albo zadziałały z powodu jakiegoś błędu. Kolega na VAGu był ? Pierwsze od czego bym zaczął, to przeglądniecie błędów, jeśli z nich nic nie wyniknie, to wtedy brałbym się za szukanie głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie sprawdzalem bledow w abs.

Jasne ze mialy powod by zadzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...