Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B5 1,9 Tarcie/nagrzewanie hamulca prawego przedniego koła


Dreger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy wczoraj zauważyłem, że auto jakby zaczęło się ciężko toczyć na ludzie. Nie zawsze, czasami. Raz toczy się lekko raz czuję, że ciężko.

Na parkingu zauważyłem, że grzeje się przednie prawe koło, od tarczy hamulcowej. Przypuszczam więc, że występuje tarcie klocków o tarcze podczas jazdy.

Co może być przyczyną? Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to zaśniedziały i zardzewiały tłoczek w zacisku. Zacisk pewnie do wymiany.

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej kolega napisał bankowo tłoczek sie zacina i nie odbija do końca co skutkuje tarciem klocka o tarcze i grzaniem sie felgi .. częsty przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie wymienić cały zacisk? Czy wystarczy wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo skorodowany jest tłoczek i zacisk. Jeżeli długo już jeździsz na grzejących się klockach to temperatura pewnie zrobiła swoje. Moim zdaniem warto spróbować wymienić sam tłoczek plus uszczelki. Nie próbuj zakładać wyczyszczonego tłoczka z wżerami po rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tak 1 dzień więc krótko. Wcześniej było wszystko ok. Niestety samego tłoczka nie mozna kupić, występuje jedynie w komplecie z zaciskiem. W dodatku są dwa rodzaje średnicy tłoczka 54 lub 57 mm. W inter Cars komplet kosztuje 348 zł 54 mm i 561 zł 57 mm juz po rabacie.

Po vienie da radę zidentyfikować który mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korpusie zacisku powinny byc oznaczenia jaki system i średnica tłoczka. Najlepiej bedzie chyba wymontowac zacisk i oddać do regeneracji. Koszt ok. 150 zl i zazwyczaj daja roczna gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na szrot i szukaj jakiegoś w ładnym stanie ewentualnie regeneracja

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wżerów, to dobre przeczyszczenie powinno załatwić sprawę. Jeśli są wżery to nie jest to tak duża kwota na szrocie/nówka żeby akurat w tym miejscu oszczędzić parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, na razie przeczyściłem tłoczek papierkiem ale zbieram się do wymiany tylko właśnie nie zmierzyłem średnicy , bez rozbierania nie ma opcji dowiedzieć się jaka średnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...