Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieracza tylna kombi - nie dziala


switch@23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem z wycieraczką tylną w mojej A4, który polega na tym, że nie da się jej załączyć aby pracowała w trybie czasowym (popchnięcie dźwigni wycieraczek jednokrotnie do przodu), aczkolwiek działa podczas załączenia spryskiwacza tylnej szyby. Popsikałem WD-40 w te dźwigienkę ( w pająku ) ale nie przyniosło to efektu. Czy ktoś miał podobny problem?


Nikt się z podobną sytuacją nie spotkał.

Czy rozbierać przełączniki zespolone i zobaczyć stan blaszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem... tylna wycieraczka włącza sie tylko razem ze spryskiwaczem ale niestety nie znam rozwiazania tego problemu. Dodatkowo u mnie zalacza sie gdy spryskuje tylko przednia szybe co jest bardzo denerwujace bo tylna wycieraczka lata wtedy po suchej szybie...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dokładnie tak samo jak u Klubowicza Romeck. Myślę, że problem w 100% jest po stronie manetki i jej okolic, tylko co tam trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobry, prosty i poprawiający estetykę auta sposób na niedziałającą tylną wycieraczkę...

http://allegro.pl/zaslepka-otworu-tylnej-wycieraczki-maskownica-tyl-i5263848472.html

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mogłoby sie w manetce zepsuć?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy przełącznika zespolonego nie oglądałem, nie rozbierałem, ale czy nie mogło tam coś przeskoczyć, przez co tylna wycieraczka jest włączana przyciągając manetkę do siebie, a nie od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takby to mogło wyglądać tylko troche dziwne jest to że wszystkie inne biegi wycieraczek dzialaja bez zarzutu no i tylna wycieraczka chodzi ale tylko w momemncie wlaczenia tylnego spryskiwacza i dodatkowo przy wlaczeniu przedniego... silnik tylnej wycieraczki rozbieralem tam jest wszystko ok tylko jedna kostka podlączeniowa czyli silą rzeczy problem musi leżeć gdzieś z przodu w sterowaniu z manetki...

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś, kto rozbierał zespolony w a4 b5 może powiedzieć, czy jest tam możliwość jakiejkolwiek manipulacji mechanizmów? Czy pozostaje wstawienie zespolonego z innego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem pająk lecz od świateł drogowych i można powiedzieć że nie działało na tej samej zasadzie. Ciągnąc do siebie długie działały lecz jak odepchnąłem dźwignię, aby świeciły ciągle to nie było reakcji. Wiec myślę że w waszym przypadku jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Nie był to przełącznik zespolony wycieraczek, tylko zerwany przewód włączający wycieraczkę .Przerwanie nastąpiło w osłonie gumowej między klapą bagażnika a budą. Także przed wymianą pająka proponuję sprawdzić to miejsce.

Przy okazji naprawiłem sprysk tylnej szyby. Nie wiem czy jest ok ale szyba jest spryskiwana mniej więcej do połowy wysokości szyby. Dysza drożna, przewód sprawdzony, wycieku nie ma. Czy to może pompka nie jest do końca sprawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info sprawdze po swietach czy u mnie cos tam widac

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...