Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB] osłabł 2.0 TDI


Vanzz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W czwartek czyszczona była kierownica w turbinie (potrafiło ją wyłączyć od czasu do czasu) oraz wymieniane świece żarowe. Dzisiaj zauważyłem, że autko nie ma już takiego przyspieszenia. Odczuwalne jest to najbardziej przy próbie wyprzedzenia. Przed wymianą świec i czyszczeniem turbiny został podpięty pod komputer- nie było nic nadzwyczajnego w parametrach, wszystko było w jak najlepszym porządku. Silnik fajnie wkręca się na obroty, ale już brakuje tej prędkości. Silnik BLB 2.0 TDI 140km. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle poskladane turbo od tego bym zaczął. Nie ruszales czasem długości sztangi? Zrób logi będzie widać co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myslę ze podciśnienia sa pomylone przy N75- o ile były dotykane... do tego czy diagnoza czyszczenia turbo była trafna, czy nie wystarczy tylko wyciagnac N75,przemyć go np WD40 ,delikatnie wydmuchac i może ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly zabieg byl robiony w warsztacie (mechanik pracujacy na codzien w serwisie audi) Turbina byla czyszczona chemia, bez wyciagania jej. Delikatnie chaczyla klapka i to bylo przyczyna wylaczaniem turbiny. Teraz mi juz jej przy depnieciu gazu nie wylacza.

To sie robi uciazliwe.. Ciezko pogonic za 1.9 tdi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy patent z chemią jest dobry na kierownice turbiny. Na EGR-y i temu podobne tak ale nagar i narosty na kierownicach ....

Oczywiście można to w prosty sposób sprawdzić.

Laptop + diagnostyka ukierunkowana np. na ciśnienie doładowania żądane i uzyskane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem filtr powietrza. Byl juz tez mocno zuzyty, myslalem ze to bedzie jego wina. Niestety. Wlreca sie na obroty normalnie, ale czuc po prostu brak jego przyspieszenia.

W kazdym badz razie turbiny juz nie wylacza po tym zabiegu

Dzisiaj wrocilem od mechanika.

Zostaly powgrywane na nowo wszelkie ustawienia. Sztanga nie byla w ogole ruszana. Silnik nadal slaby jest. Macie jakies pomysly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...