Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(Avant) Klapa bagażnika się nie domyka


Lechotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. FIS informuje mnie o nie zamkniętej klapie bagażnika. Stało się to dzisiaj gdy ściągnąłem obicie klapy i zauważyłem, że jedna z wtyczek jest wyjęta, podłączyłem ją i właśnie od tamtej pory FIS pokazuje, że klapa jest nie zamknięta. Troszkę się pomęczyłem i znalazłem przyczynę... klapa bagażnika nie domyka się do końca, wskakuje tylko na pierwszy zatrzask (połowa). Klapa widać, że była zmieniana bo szyba jest z 2008 roku i cały zamek jest za krótki. Coś z tym można zrobić ? Próbowałem pod śruby zamka włożyć podkładki żeby go troche wydłużyć ale to nic nie dało... Jakieś sugestie co zrobić ? Oczywiście chciałbym uniknąć wymiany całej klapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest regulacja ustawienia zamka ? Jeśli zamknie się na 2 ząbki to i mikrostyk nie będzie informował o otwarciu klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnełem ten zamek ale tam nie widzę żadnej regulacji. Ściągnełem uszczelke i przy mocniejszym trzaśnięciu zaskoczyła na "drugi ząbek", kontrolka zgasła... ale to chyba nie na tym rzecz polega ? A może kupić sam zamek oryginalny od B5 ? Tylko pytanie czy będzie wszystko pasowało...

Edytowane przez Lechotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...