Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] czy 8 litrów na 100km w trasie to nie za dużo?


LEŚNY

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się troszke duzo . Kolega z takim samym silniczkiem w Quattro z lawetą i na niej audi a3. jazda 100,km/h spalił 7.2 l na 100 km, z Monachium do Nowego Targu, woj. małopolskie ok 1000 km.

:vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to była "czysta" trasa bez jakichś większych miast to chyba trochę dużo wypił... nawet przy Quattro w 7 litrach powinieneś się zmieścić moim zdaniem... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis ze spodka(Katowice) wracałem do łodzi. 120, czasem 140/150 wyszło 6 litrow(tez mam quattro). Ale jak jechałem do katowic 160-180 to ponad 9 litrow (3ch pasarzerow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danych katalogowych podają ze quatro pali o litr więcej niż ośka, a moja w trasie 130/140 km/h 5.3l w 4 osoby.Ale to tylko teoria

no to się ciesz, bo moja lżejsza, ośka, nowszej generacji (niby) pali ok 5.5 jak jadę sam... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest fajny wątek o spalaniu...http://www.a4-klub.pl/smf/all_a4_spalanie_osiagi_ile_km_na_baku-t1540.0.html

Nie ma co tworzyć kolejnego :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowo, to każdy, powinien duzo mniej palić. Mój w miescie od 8(rekord 7.6) do 9.5, w trasie od 6(120-140, tylko piaty bieg) do 9(160-180, 4-5 bieg) litrow. Szczerze, to też myślałem ze diesel to bedzie mało łykał. Jednak Quattro robi swoje. Ale, nie przejmuje sie tym. Ważne,że z silnikiem niemam żadnych problemów. Pozdrawiam. PS: Zrób logi,wstaw na forum i spece zobaczą czy coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na trasie przy 100-120 km/h = 5L, prędkości 130-150 km/h = 6,0L max 6,5L powyżej 150 km/h 7 do 8L.

Miasto Latem spokojna jazda 6,5L z klimą 7L, w Zimie miasto 8L do 8,3.

Opony letnie jak i zimowe rozmiar 15x65x195- lato yokohama, zima michelin, paliwo ultimate diesel BP.

Co 3 miesiące wlewam STP do czyszczenia wtrysków i STP do oczyszczania układu paliwowego z nagarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o spalaniu juz jest.

Jesli masz jakis problem z autem, to najpierw zrob logi, inaczej nikt nic Ci nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...