Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy


holker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jakiś czas temu dokładałem manetkę z FISem i wtedy na szybko zmasowałem pin 1 w liczniku, żeby nie mieć komunikatu o braku płynu, ale do rzeczy :-)

Teraz postanowiłem dołożyć czujnik i ten kawałek instalacji - wszystko wiem co i jak, ale jedna kwestia mnie gnębi...

Zanim to wszystko rozbiorę chciałem sprawdzić czy sam czujnik działa (kupiłem używkę) - wziąłem multimetr, ustawiłem na sprawdzenie ciągłości obwodu, przyłożyłem do pinów czujnika i przejścia nie było - to wydaje mi się normalne, czujnik nie był w cieczy więc przejścia nie było, ale...

wlałem wody do szklanej filiżanki i wsadziłem tam czujnik tymi bolczykami, przyłożyłem kabelki multimetra do pinów czujnika i żadnej zmiany - czy to czujnik był w wodzie czy nie....

Czy w ogóle w taki sposób da się sprawdzić ten czujnik? Czy moje myślenie było prawidłowe i czujnik jest dupnięty?

EDIT:

Już wszystko wiem i postanowiłem zostawić informacje dla innych.

Zamontowałem i czujnik okazał się jak najbardziej sprawny, więc sprawdzanie przejścia przez czujnik nie zadziała :-) czym to jest spowodowane to nie wiem, ale tak jest :-)

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba to zmierzyć innym miernikiem? Zwykły multimedialne może okazać się nie wystarczający . Trzeba by Mostkiem Tompsona.

Ps.

Woda niby przewodzi a miernik ustawiony na piszczenie (przejście) nie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...