Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenony problem


marmoz12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy i przepraszam jezeli podobny temtat był poruszany nigdzie jednak nie znalazlem odpowiedzi.Mój problem polega na tym ze nie moge ustawic xenonów mój program to vcds 1.2 kabel vag kkl vaiken.Bład polega na tym ze mam bład 01539-Headlights not adjusted 35-00 przy próbie usuniecia bład natychmiast wraca napiecie na czujniku z przodu 2,6 v a z tyłu 2.78 v czy ktos wie w czym tkwi problem dodam ze silniki w lampach sprawne a w sterowniku brak jakich kolwiek innych błedów ,przy prubie usunieia błedu słychac jak silniki w obu lampach sie właczają i przez chwile chodzą.Przy próbie adaptacji ze strony Adako zasieg xenon nastawy podstawowe (04) grupa 001 wyskakuje odrazu error zadnej reakcji lamp,auto nie jest obnizone,kabelek sprawdzał sie jak do tej pory w 100% zawsze kazdą usterke dało sie odczytac i usunąc w tym i innych moich autach.Z góry dziekuje wszystkim za informacje i podpowiedzi w czym moze tkwic problem auto to a4 b6 2003 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak adaptacji.

Musisz przeprowadzić procedurę. Jak nie możesz swoim kablem spróbuj innym.

Procedurę masz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak adaptacji.

Musisz przeprowadzić procedurę. Jak nie możesz swoim kablem spróbuj innym.

Procedurę masz na forum

Próbowałem adaptacji ale to nic nie dało slyszlem ze moze wina lezy po recznej regulacji lamp ostatni mechanik miał sie uporac z problemem ale niedał rady i recznie obnizył lampy i lampy swiecą w dół czy po recznej regulacji obnizenie lamp moze wpływac na prace silników xenon i mogą nie startowac i ustawic pozodanej wartosci do regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu, może ktoś pomoże bo mam ten sam problem a ni cholery nie da się usunąć tego błędu

Różnica napięć na czujnikach nie przekracza 0,6v

Procedury adaptacji nie da się przeprowadzić gdyż wyskakuje error

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura adaptacji VCDS-Lite działa na 100% ważne po kliknięciu GO w grupie 001 trzeba odczekać kilka sekund i przejść do grupy 002 nie ma w tym żadnej filozofii

Headlight Adjustment

Prerequisites:

  • Vehicle must be parked on level ground and settled on its suspension

[select]
[55 - Xenon Range]
[basic Settings - 04]
Group 001
[Go!]

  • The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).
  • Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

Scroll [up] to Group 002

  • The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]
[Close Controller, Go Back - 06]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura adaptacji VCDS-Lite działa na 100% ważne po kliknięciu GO w grupie 001 trzeba odczekać kilka sekund i przejść do grupy 002 nie ma w tym żadnej filozofii

Headlight Adjustment

Prerequisites:

  • Vehicle must be parked on level ground and settled on its suspension

[select]

[55 - Xenon Range]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

  • The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).
  • Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

Scroll [up] to Group 002

  • The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Temat ogarnięty, ale kolego nie masz racji bo procedura adaptacji nie działała.

Wina była w napięciach i różnicy napięć na czujnikach przód tył po obniżeniu auta, dopiero po korekcji czujników można było przeprowadzić adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby można zrobić procedurę różnica napięć między czujnikami nie powinna być większa niż 0.6V

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura adaptacji VCDS-Lite działa na 100% ważne po kliknięciu GO w grupie 001 trzeba odczekać kilka sekund i przejść do grupy 002 nie ma w tym żadnej filozofii

Headlight Adjustment

Prerequisites:

  • Vehicle must be parked on level ground and settled on its suspension

[select]

[55 - Xenon Range]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

  • The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).
  • Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

Scroll [up] to Group 002

  • The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Temat ogarnięty, ale kolego nie masz racji bo procedura adaptacji nie działała.

Wina była w napięciach i różnicy napięć na czujnikach przód tył po obniżeniu auta, dopiero po korekcji czujników można było przeprowadzić adaptację.

Jak zrobiłeś tą korekcje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem tak na ok 2,3v przód i tył. Przód na mocowaniu na wahaczu podłożyłem tulejki, a z tyłu podgiąłem blachę za pomocą której jest mocowany czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...