Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Błąd 17919 P1511


jordan233

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie gdzie znalesc przyczyne tego błedu?? i co sprawdzic?

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

-------------------------------------------------------------------------------

Address 01: Engine

Controller: 8A0 906 266 J

Component: 2,8l V6/2V MPI D01

Coding: 04101

Shop #: WSC 06335

1 Fault Found:

17919 - Intake Manifold Valve (N156): Electrical Malfunction

P1511 - 35-00 - -

Readiness: N/A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17919 - Intake Manifold Valve (N156): Electrical Malfunction - zawór przełączania rury ssącej -N156 - uszkodzenie elektryczne obwodu elektrycznego.

Błąd związany ze skracaniem dolotu, chodzi o zawór sterujący podciśnieniami umieszczony nad przepustnicą, jest do niego podłączona wtyczka (i to połączenie sprawdź w pierwszej kolejności) i jak mi się zdaje dwa przewody podciśnienia (tylko tyle wiem, może ktoś mądrzejszy :arrowr: bardziej obeznany z Vag-iem pomoże :arrowr: szogun0 :wink: )

Znalazłem jeszcze to: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=34585&highlight=n156

Pierwsze co zrób to sprawdź (będziesz potrzebował pomocy drugiej osoby) czy to wogóle działa (zapewne nie, no bo jest błąd).

Patrząc od przodu silnika, po prawej stronie przepustnicy (troszkę wyżej niż przepustnica) jest siłownik podciśnieniowy (koloru czarnego, wykonany z plastiku) odpowiedzialny za skracanie dolotu.

Po przekroczeniu 4100 obr/min dolot jest skracany, i mniej więcej w tym momencie powinien zareagowac siłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki staniek,jutro to sprawdze, szogun0 moze cos jeszcze sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh,teraz ci nie powiem,bo niemiałem za bardzo kiedy zobaczyć jak idzie,ponieważ skupiłem sie na poprzednich błedach w VAG-u ,jutro zobacze jak ciągnie,ale to i tak niewiem czy mi cos da,bo mam zwykły gaz wstawiony :( i nie sprawdzisz jak to autko powinno iść normalnie,jak wróce do kraju zakładam sekwencje,jutroposprawdzam i zapodam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby łatwiej było Ci znaleźc ten zawór :smile:

Żółta strzałka - siłownik podciśnieniowy skracający dolot (idzie do niego niebieski wężyk podciśnienia)

Czerwona strzałka - zawór N156

74205645195863a9m.jpg

jordan, a w ogóle czujesz, że auto jest ospałe ?
heh,teraz ci nie powiem,bo niemiałem za bardzo kiedy zobaczyć jak idzie,ponieważ skupiłem sie na poprzednich błedach w VAG-u ,jutro zobacze jak ciągnie,ale to i tak niewiem czy mi cos da,bo mam zwykły gaz wstawiony :( i nie sprawdzisz jak to autko powinno iść normalnie,jak wróce do kraju zakładam sekwencje,jutroposprawdzam i zapodam na forum

pre_pl miał chyba na myśli to, że Audiczka powinna byc ospała ponieważ skracanie może Ci nie działac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...