Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jakość światła soczewki


BartekT81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szukałem na forum i nigdzie nie znalazlem wiec mam takie pytanko. Założyłem do mojego skarba nowe reflektory soczewkowe FK oczywiscie zespolone z kierunkiem itd. Podpiołem wszsytko zgodnie z instrukcja jaką przedstawił na forum endriuu (za co mu chwała i ukłony do samej ziemi, a damosowi za schematy dzieki którym podpięcie kostek nie trwało długo:)).Oczywiscie po zamontowaniu tego wszystkiego i złozeniu do kupy wiedziałem ze trzeba bedzie jeszcze podregulowac jakość świecenia (tzn wysokość itd) i tu pojawił się mały problem i moje pytanie. Zauważyłem na maszynie tej do regulacji świateł że wiązka światła ze soczewki jest zupełnie inna niż ze zwykłego reflektora i zastanawiam się czy to jest normalne czy też moje soczewki są nie takie jak być powinny.Opisując krótka wiązka zwykłego reflektora wygląda mniej więcej tak że jest linia prosta która pożniej przechodzi w ukośną ku górze natomiast w soczewce wyglada to jak taki bardzo spłaszczony trójkąt czyli linia prosta, nastepnie idąca ku górze a poźniej w dół. Czy ma ktoś moze jakies schematy jak powinna wyglądać wiązka światła ze soczewki. Jeżeli tak to bardzo o nie prosze i z góry dzieki za podpowiedzi i odpowiedzi:):):):):)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to Depo nie FK. Co do wiązki światła to podjedź samochodem do ściany i z soczewki (światła mijania) będzie to tak wyglądało: ______/ Odnośnie ustawienia to podjedź na diagnostykę, oni Ci ustawią dokładnie. Zapłacisz kilka złotych ale będziesz miał wszystko dobrze zrobione :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie to też wygląda tak jak u endriuu i nie byłem tylko pewien czy to jest poprawna wiązka światła czy nie:) Ale po pierwsze pojechałem wczoraj do kolegów na warsztat, gdzie wyregulowali mi światła i powiedzieli że tak właśnie wygląda wiązka ze soczewki (za co nie musiałem płacić ani złotówki:)), co już mnie uspokoiło i wyleczyło z moich obaw a po drugie jak widzę teraz fotkę od endriuu to już w ogóle jestem spokojny że wszystko jest OK. Dzięki wielkie za wszystkie informacje. Pozdrawiam

P.S. Jak się dodaje zdjęcia na forum to umieszczę kilka fotek z moją "audisią" i efektami mojej pracy:):):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak się dodaje zdjęcia na forum to umieszczę kilka fotek z moją "audisią" i efektami mojej pracy:)

zdjecia umiesczzasz na jakims zewnetrznym serwerze. np zakladasz konto na http://www.imageshack.us

a potem wklejasz link do zdjecia w wiadomosci :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...