Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ADP strzela w dolot co jakiś czas - jaka przyczyna


marian_em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przetrzepałem już trochę forumowych tematów (zresztą nie tylko na tym forum) i nie mogę zlokalizować przyczyny problemu. Silnik 1,6ADP, założona była w nim instalacja 2 gen i od jakiegoś czasu zaczął się problem polegający na tym, że w losowych odstępach czasu silnik strzela w dolot i to dosyć mocno (przeważnie dzieje się to w momencie podjeżdżania pod wzniesienie - gaz lekko wciśnięty i ok 2tys. obrotów). Co ciekawe, po założeniu "gumki" na miejsce palę na gazie (pali od strzała) i robię kilkaset km bez problemu (ostatnio zrobiłem przez 3 dni ponad tysiąc i ani razu nie strzeliło a wieczorem niedaleko domu bum i stoję :] ).

Nie ma żadnych błędów, kable WN i świece wymieniałem, kopułka i palec ideał, regulacja gazu była robiona na wszelkie możliwe sposoby także raczej bym to wykluczył - czy na "śrubie" czy na aktuatorze, na mieszance zbyt bogatej i średnio na jeża nie ma żadnej róznicy - auto w losowych odstępach czasu strzela i efekt jest taki jakby się wjechało w drzewo - potężne huknięcie i auto niemal staje w miejscu. Wypada jeździć tylko w nocy bo w dzień się ludzie dziwnie patrzą jak jedzie auto, nagle jebbbbbbb i za chwilę znów jedzie. :D

Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy? Co jeszcze mogę sprawdzić zanim go zezłomuję?

Drugi problem jaki się pojawia to wolne obroty na gazie na poziomie 3-4tys (można jechać nie dotykając pedału gazu, nie wiem jak się zachowuje na benzynie bo ostatnio na niej jechałem gdzieś w marcu i było ok) ale to tylko jak jest zimno i przez ok minutę - dwie, wystarczy zgasić silnik i zapalić jeszcze raz na gazie wtedy wolne obroty wracają do normy, jeśli się. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sa problem kiedyś, przyczyną było ze w dolocie masz mikser gazu i on powinien być uszczelniony od od strony filtra powietrza u mnie nie był, i w mikser miałem nie do końca wkręconego kolanka i efekt był taki jakby cześć gazu leciała w dolot zamiast w przepustnice. sprawdź na kompie czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez u siebie uszczelnialem bo byl tylko wlozony I przylapany na jedna srube. Uszelnilem go uszczelka I klejem fixall do konca jak jezdzilem nie pojawil sie ponownie problem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...