Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieżko odpala na zimnym a na ciepłym ok. POMOCY !


wabiczek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jezdze A4B5 pisze na forum b6b7 bo niestety nikt mi nie pomógł na b5.

Z dnia na dzien samochod przestal odpalac na zimnym. Rano musi krecic kolo 6 sekund zeby odpalic. Na ciepłym od strzala.

Prosze o jakies wskazowki, moze cos VCDS-em odczytam ?
Prosze o pomoc bo zima idzie to sobie akumulator zalatwie moment

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz gaz sekwencyjny to po skończonej jeździe,na noc odłącz wąż gazowy zasilający wtryski i zdejmij cienki wężyk podciśnienia z reduktora,jeśli rano odpali normalnie to albo wtryski gazowe albo reduktor popuszcza gaz do kolektora i stąd są problemy z odpaleniem po dłuższym postoju


na szybko też można sprawdzić czy gaz dostaje się do kolektora dolotowego,

po zgaszeniu auta na gazie ściąga się cienki wężyk podciśnienia,ten który idzie z reduktora do kolektora czy do map sensora czy gdzie on tam u Ciebie idzie i koniec wkłada się do jakiegoś pojemnika z wodą,jeśli pojawiają się jakieś pęcherze powietrza tzn. że reduktor popuszcza gaz,

tak samo robi się z wszystkimi wężykami od wtrysków gazowych,i jeśli pojawiają się gdzieś jakieś pęcherzyki to jest winowajca,

jeśli jakaś rzecz popuszcza gaz w dolot to są problemy z odpaleniem rano,przy ciepłym silniku tego nie użyczysz

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za pomoc, gdzies już widziałem taki test. Sprawdze to na dniach i sie okaże ale coś mi sie wydaje, że masz racje bo gaz jakos sie ostatnio pie-przył. Nigdy nie zakrecałem gazu - zawor głowny jest pewnie gdzieś przy butli ? :)


Kolego miales racje. Zakrecilem wczoraj gaz i wyjezdzilem wszystko do konca. Dzisiaj rano odpał od strzała, bez problemu.

Teraz musze tylko zlokalizowac czy to wtryski czy reduktor jak pojade do gazownika zeby mi nie chcial wymieniac wszystkiego bo wiadomo na jakis specjalistow sie dzisiaj trafia.

Jak zobaczy ze troche sie kuma czacze to bedzie bał sie zaszaleć :P

Dzięki ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...