Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pokrywy zaworów BBK


tokmanS4

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Wszystkim!

Mam takie małe pytanko, z czego zrobione są pokrywy zaworów w naszych BBK? Czy mogę je normalnie wypiaskować i proszkowo pomalować tzn, do pieca wsadzić 200 stopni?

Jak się je dotyka to jakoś dziwne wrażenie że są "miękkie"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję :-) zapomniałem kolektorów wyczyścić przed zdjęciem :-P jeszcze pozbywam się gazu :-) bo wcale eSka dużo nie pali :-)

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem do wytrawiania chemią, zamiast piaskować. Potem malowane proszkowo i nic im się nie stało ;-)

74nqxa7h.jpg

Piszesz, że piaskowałeś pokrywy zaworów. W takim razie powiedz mi jak uszczelniłeś blaszkę przykręcaną do pokrywy od środka która tworzy komorę podciśnienia z której to połączone są pokrywy z odmą? Blaszki te uszczelniane są orginalnie i nie występują do nich uszczelki. Można je wymienić wyłącznie z całą pokrywą zaworów. Poradź jak sobie poradziłeś z tym problemem?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lester nie dawałem do piaskowania ;-)

Co do blaszek to u mnie było coś jak uszczelka... Wyczysciłem i trzyma. To jest tylko po to żeby olej do odmy nie wpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lester nie dawałem do piaskowania ;-)

Co do blaszek to u mnie było coś jak uszczelka... Wyczysciłem i trzyma. To jest tylko po to żeby olej do odmy nie wpadł.

U mnie ta uszczelka w trakcie czyszczenia się rozpadła. Musiałem ją usunąć. Teraz mam nieszczelność w tym miejscu przez co mam delikatne wahania obrotów jak auto rusza z miejsca. Nie wiem jak to rozwiązać teraz bo tej uszczelki nie dostanę ale też nie wiem jakim uszczelniaczem ja zastąpić. Tam olej ma wysoka temperaturę i jest też duże ciśnienie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko po to żeby dużej ilości oleju nie łapała odma... To nie ma wpływu na obroty bo i tak tam ciśnienie z silnika wpływa z oparami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko po to żeby dużej ilości oleju nie łapała odma... To nie ma wpływu na obroty bo i tak tam ciśnienie z silnika wpływa z oparami.

Czy kiepska uszczelka pod kolektorem może wpływać na te obroty? Badam temat. Odmę wymienię ale jak zlokalizuje ją dokładnie? Czy na pewno są dwie w silniku BBK, bo ja wiem że jest jedna koło przepustnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wprowadziłem w błąd bo jeden przewód pomyliłem...

Co do obrotów to nawet niedokrecenie dobrze wężyka odmy może powodować delikatne falowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem do wytrawiania chemią, zamiast piaskować. Potem malowane proszkowo i nic im się nie stało ;-)

74nqxa7h.jpg

Powiedz mi jaki nr RAL używałeś ?? lub ktoś inny jaki używał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mogl to zapytaj chcialbym porownac z tym co ja wybralem bo twoj wyglada zacnie ;) i chcialbym podobny efekt uzyskac ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

post-1345327-1468483945,2892_thumb.jpg

Ja uzyskałem taki efekt . RAL jakiego uzywałem to 3020 . Koszt piakowania i malowania 40zł plus 240zł wszystkie uszczelki

Edytowane przez Pawel00S4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zabezpieczyliscie pokrywy do piaskowania/malowania? Przecież wewnętrzna strona i gniazda raczej nie powinny być malowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnetrzna strona nie jest pomalowana . Wystarczy okleic cala powierzchnie wenetrzna tam gdzie przychodzi uszczelka . A co do gniazd to sa tylko od gory delikatnie pomalowane ale to nic nie przeszkadza . Piaskowane byly cale po uwczesnym wyjeciu wszystkich uszczelek i blaszek .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...