Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Autem szarpie na niskich obrotach i przy ruszaniu.


vSilveR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam problem z moją Audicą. Posiadaczem stałem się jej prawie 2 tygodnie temu. Problem dotyczy tego, że jak jadę nim na 1 biegu, czyli powoli to autem szarpie zarówno jak i na benzynie oraz na gazie. Po prostu dodaję leciutko gazu, chcę jechać powoli, a autem bardzo szarpie. Jest to denerwujące i to bardzo. Auto też samo bierze mi gaz, tak jakby chciało mnie wyręczyć, przy czym obroty się zwiększają i zmniejszają. Podsumuwując - nie mogę normalnie jechać powoli na gazie sam, tylko auto jakby samo dodawało gazu, przez co nim szarpie.

Tutaj filmik. Zalecam słuchać się w głos jego pracy.

https://www.youtube.com/watch?v=XgXnd04ne_I&feature=youtu.be

Edytowane przez vSilveR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy bieg jest od ruszania, a drugi od jechania ;) Musisz kontrować jeżeli chcesz jechać na "jedynce" sprzęgłem lekko. Jak sprawuje się na wolnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może i faktycznie masz rację. Może tak być, że jadąc tak powoli na pierwszym biegu, auto jakoś źle funkcjonuje i tak nim szarpie? On po prostu jakby sam myślał i dodawał mi sam gaz, bez pytania mnie o zgodę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej mówił 2 jest od jeżdżenia jedynka tylko start. To twoje 1 auto ? Jeśli nie to poprzednie było disealem? Na ropie można(nie zalecam) tak się bawic. Masz ja 2 tygodnie więc musisz się przyzwyczaić do autka ;)

A co do filmiku to normalne obroty ci spadają to komp podaję większą dawkę paliwa. Jak na końcu dałeś gaz to normalnie idzie. Nie problem audiczki tylko techniki jazdy;)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jklgleiwitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...