Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa sygnalizacji otwartej/zamkniętej klapy bagażnika na FIS


niebieski708

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega przemouk84 opisał juz jak naprawić otwieranie klapy, ale część ma jeszcze problem z wskazaniami na FIS. U mnie pokazywało zawsze że jest zamknięta, ale znudów postanowiłem pogrzebać.

Za sygnalizację na FIS opowiedzialny jest mikrostyk w zamku klapy. Mimo że wszyscy mówią że jest to niewymienialne to jedank jest ;) jak sie ktoś uprze to może coś podobnego kupić w sklepie z częściami elektronicznymi i polutowac itd. lub naprawić za 0 zł jak ja.

Tak wygląda:cca57ja6.jpg

Podczas sprawdzania po każdym wciśnięciu powinien wydawać cichy dźwięk gdy się go wciska i gdy on sam wraca... napewno nie będzie wydawał dźwięku bo od walenia klapą poprostu mocniej się wcisnął ;)

Tak więc rozbieramy tapicerkę klapy, potem dwie nakrętki, kostka i cięgna otwierania.

Żeby wydostać nasz mikrostyk trzeba trochę rozgiąć nasz zamek (dość twardy jest, ja dużymi płaskimi śrubokrętami robiłem) potem go wyciągnąć.

f2eq5no4.jpg

Mikro styk ma tylko dwa przewody, tak więc można wymienić sam przycisk wycinając go (np. lutownicą) i wklejając nowy lub tak jak u mnie (trochę drutowanie, ale tanio i działa po dziś) przycisk nie odbijał do końca i nie było dźwięku przy powrocie.

Końcówkę przycisku złapałem szcypcami i delikadnie ciągnąłem do siebie, a lutownicą trochę głębiej wchodziłem w plastikową obudowę (wtapiałem sie na jakiś 1-2mm w górę i w dół) w miejscu z zdjęcia. Przez co tam w środku umieszona blaszka trochę się odgieła i przycisk znów zaczął działać :) Przy wciśnieciu i puszczeniu przycisku, słychać dźwięk otwarcia i zamkniecia obwodu . Działa już któryś tydzień :) więc wrzucam, żeby nie kupować tego mikrostyku z zamkiem jeśli zamek działa, a mikrostyk można zrobić za darmo (lub jak już całkiem padnie za jakieś może 5zł przy kupnie innego przycisku).

7pc3r7rr.jpg

Jak wyżej pisałem można też lutownicą wyciąć tą cześć i zastąpić innym przyciskiem (wiem że sią bo kiedyś bawiłęm się elektroniką i wymieniałem takie przyciski ;)

fy3zo92k.jpg

Mam nadziejeże komuś się to przyda :)

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka operacja pomogą na jakieś 2 lata. Teraz jednak problem powrócił i przymierzam się do wymiany mikrostyku.

Kupiłem zamek od B7 jednak okazuje się że jest inny, natomiast wygląda na to że da się z niego wykorzystać mikrostyk. Jak wymienię to potwierdzę czy na pewno pasuje.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować cały zamek jak można kupić sam mikrostyk??? ;-)

Byłbyś kolego tak życzliwy i podał, gdzie można taki zakupić? Przyda się na przyszłość, aby nie tracić czasu na szukanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://old.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=78454

Teraz zostaje wyciąć z starego mocowania ten mikrostyk lub dorobić nowe ;-) taniej i dłużej pochodzi niż inny używany zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://old.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=78454

Teraz zostaje wyciąć z starego mocowania ten mikrostyk lub dorobić nowe ;-) taniej i dłużej pochodzi niż inny używany zamek.;)

Wielkie DZIĘKI! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał to potrzebny jest mikroswitch D2HW-A201D Mikroprzełącznik IP67 Omron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...