Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[1.8T] dławi sie silnik.I prosba o pomoc z kodami usterek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,moj kolega ma paska z silnikiem 1.8 T i jest problem. Jak rusza dosc szybko a czasami spokojnie dławi sie i pozniej nie ma mocy,wystepuje to wyrazniej na Pb, bo ma tez gaz BRc sek. Pomozcie prosze,oczywiscie pod vagiem ma jakies bledy i nawet jeden zwiazany z turbina.Czy to od tego ??

Opublikowano

A ma on może błąd 00561??

Opublikowano
  • Autor

hmm kurcze jakis taki mial na 005.. ale nie spisalismy:| dzis podlanczam i wszystkie kody musze spisac:) a jezeliu mial to cio to jest:( cos powaznego bo kupil niedawno autko i zalamany jest:( droga sprawa??

Opublikowano

Jeżeli masz kod radia i inne kody do rzeczy które mogą się rozkodować, to odłącz mu akumulator na noc i rano niech sobie pochodzi na wolnych obrotach NA BENZYNIE BEZ AUTOMATYCZNEGO PRZEŁĄCZANIA NA LPG! (odpalasz samochód, nie dotykasz gazu i idziesz na herbatę :) ), aż załączy się wiatrak przy chłodnicy. Jak wiatrak będzie chodził, to przytrzymaj mu obroty na 3tys przez ok. 60s. Potem wyłącz zapłon, odpal samochód i spróbuj się przejechać na Pb. Powinna utworzyć się nowa mapa wtrysku benzyny. Jeżeli po tym zabiegu autko będzie ładnie chodzić na pb, to znaczy, że gaz zaczął "rządzić" benzyną i zrobił mapę wtrysku dobrą do jazdy na LPG, a skasował nastawy podstawowe dla benzynki.

Opublikowano
  • Autor

Witam serdecznie i bardzo bym prosil o pomoc :( jezeli ma ktos chwilke.

A wiec vag przy auto skanie wykazal nastepujace bledy

Kody bledow ktorych nie odnalazlmem

01336,01299,17705,16622

Kody ktorych opisy sa jasne

00928 mechanizm zamka cntralnego drzwi kierowcy F-220

00779 czujnik zewnetrznej temperatury

Kody ktore sa nie jasne i niewiem co moga oznaczac

16684-P0300 wykryto przerwe zaplonu jakikolwiek cylinder

16686-P0302 cylinder #2 wykryto przerwe zaplonu

16688-P0304 cylinder #4 wykryto przerwe zaplonu

17536-P1128 dlugoterminowy pomiar paliwa-systemza slaby (bank1)

Czy takie cuda moga byc spowodowane np swiecami przewodami itp?? od czego zaczac lub szukac??

16490-P0106 przy szukaniu bledu na str http://www.obd-2.biz/vag.php?plik=VAG po wpisaniu 16490 nie odnaleziono

po wpisaniu P0106 odnalazlo

00519-P0106 czujnik MAP poza zasiegiem- co to znaczy??

i na koniec blad:

778 czujnik skretu kol G85 (auto mialo zle ustawiona zbieznosc-niewiem czy ma to jakis zwiazek)

Dodatkowo przy wpisywaniu bledu 778 na stronie ktora podalem wyzej odnalazlo :

00270-P1778 przelacznik cewki 7 lub skrot do uziemienia lub B+(N94)

00778 czujnik kata sterowania G 85

Przy skanie auta bledy niektore sie powtarzaly np 778 i 1336

i pytanko czy blad 00778 o to samo co 788 bo opisy sa rozne :(

Jezeli by ktos mogl cos wyjasnic lub wytlumaczyc bardzo byl bym wdzieczny i licze na pomoc forumowiczow :a4fan: POZDRAWIAM :)

Ps dzieki hack, tak zrobimy mimo wszystko .

Opublikowano
16490-P0106 przy szukaniu bledu na str http://www.obd-2.biz/vag.php?plik=VAG po wpisaniu 16490 nie odnaleziono

po wpisaniu P0106 odnalazlo

16490 P0106 Manifold Abs.Pressure or Bar.Pressure Range/Performance

i te co nie znasz :

17705 P1297 Connection turbocharger - throttle valve pressure hose

16622 P0238 Turbocharger Boost Sensor (A) Circ High Input

01336 - Data Bus for Comfort System 49-10 - No communications - Intermittent

01299 - Diagnostic Interface for Data Bus (J533) 008 - Implausible Signal - Intermittent

na razie mnie łeb boli więc tylko to ...

OT: Gajzer, czy Ty oddawałeś auto do lakierowania (albo coś innego) w Wejherowie ?

Opublikowano
  • Autor

Dzieki:) tak bylo w Wejherowie :( coz zle zrobione?? :) widziales czy cio?? :)pre_pl, sorki ze marudze choc i tak juz wielkie dzieki za pomoc ale masz moze po polsku ;) bo wszystkiego nie trybie.Aha i jak bys wiedzial od czego cos takiego i tyle moze sie wziasc tez daj znac:) i milego spcika :( w 3miescie

Opublikowano

Gajzer, zróbcie testy przepływki oraz turbo

I w pierwszej kolejności posprawdzać szczelność w układzie - wizualnie :) (czy wszystkie połączenia dookoła IC, przepustnicy itd są na miejscu)

Opublikowano

Popieram słowa pre_pl, . Zbadanie przepływki i turbo nie zaszkodzi. VAGa podłączyć i docisnąć sandała :) Jeżeli to nie pomoże, to zróbcie tak jak pisałem wyżej...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.