Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak mocy, migająca kontrolka świec żarowych


pproniuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już opisuje problem:

Około 2 tygodnie temu rozpędzając się na trasie nagle auto "umarło" - pedał gazu zrobił się luźny, brak reakcji na nogę, brak mocy w aucie, "zdusiło go" straszliwie. Po zatrzymaniu na poboczu zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Auto samoistnie podniosło obroty do około 1200 i utrzymywało je. Można było ruszyć, ale pojazd toczył się z prędkością nie większą niż 10km/h. Gasiłem go i odpalałem. Na początku po dodaniu gazu od razu znów wchodził w ten stan i historia się powtarzała. Ale po jakiś 20-30min naprawił się sam. Nagle wróciła mu moc i pojechał. Teraz dodam, że auto było zimne, dopiero łapał temperaturę oraz to, że chwilę wcześniej wypsikałem trochę płynu do spryskiwaczy. Może tam się coś zalało?

2 dni temu jadąc na trasie przydażyło mi się dokładnie to samo! Trzeci bieg, 80 na liczniku, spokojne stałe tempo i nagle znowu nie mam mocy. Tym razem wracał na holowniku, ale oczywiście już się naprawił (!).

Co to może być? Za co w pierwszej kolejności się zabrać? Czytałem, że może go gdzieś "podmyło" wodą i wilgoć problemem przy skrzynce z komputerem. Gdzieś też ktoś pisał o czujnikach gazu/hamulca. Ktoś inny o N75.

Proszę o pomoc. Auto teraz chodzi normalnie i każdy mechanik do którego pojadę powie, że szukam problemu niewiadomo skąd - "bo auto chodzi normalnie".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ci mechanicy podpinali pod komputer ? Były jakieś błędy zapisane? Bo to podstawa w takim przypadku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie podpinali, bo u nikogo nie byłem z tym. Teraz, jak jest wszystko ok to i tak powinny wyjść błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie podpinali, bo u nikogo nie byłem z tym. Teraz, jak jest wszystko ok to i tak powinny wyjść błędy?

błędy zapisane w sterowniku same sie nie usuną ...To że jest wszystko ok to nie znaczy ze błędy nie są zapisane ...Trzeba to sprawdzić moze bedzie wiadomo o co chodziło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komputera nic nie zobaczysz , miałem podobną sytuację w swoim AFN, też brak mocy i migająca kontrolka świec sygnalizująca błąd silnika. Po podpięciu do VAG'a okazało się , że błąd wyskakuje przy czujniku położenia iglicy . Poprzedni właściciel coś grzebał przy kablach od czujnika i jak wymieniałem świece to musiałem go naruszyć bo był po prostu przerwany a cała instalacja pozostawiała wiele do życzenia :D . Kabelek został zlutowany i jak ręką odjął :) Możesz popatrzyć w tamtych okolicach ale i tak polecam komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1265 Zawór recyrkulacji spalin-N18
przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
777 Czujnik położenia pedału gazu-G79
nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

Coś takiego się pojawiło. Czujnik do wymiany? Jeżeli tak, to poproszę o numer części z ETKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1265 Zawór recyrkulacji spalin-N18

przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

777 Czujnik położenia pedału gazu-G79

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

Coś takiego się pojawiło. Czujnik do wymiany? Jeżeli tak, to poproszę o numer części z ETKI.

Hmmm jeśli chcesz precyzyjną odpowiedź co do numeru części to na pisz prawdę w opisie profilu lub opisz silnik -rocznik w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Coupe to moje "pierwsze" auto, A4 niedawno się pojawiła i nawet nie zdążyłem dopisać.

A4 B5, 1.9TDI 110KM, AFN, 1997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...