Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa zaczepu pleców fotela za FREE


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak u wielu użytkowników B6/B7 podczas demontażu pleców fotela ułamał mi sie dolny plastik i przez to plecy odstawały. Miałem kupić ori zestaw naprawczy ale 50zł za takie gówno którego nie widać to troszkę sporo. Którejś soboty z nudów postanowiłem coś z tym zrobić. Cała operacja kosztowała mnie 0zł i zajęło mi to jakies 50min z czego połowę czasu stałem, cmokałem, chodziłem w koło auta i myślałem co z tym zrobić. Wiem ze cała operacja zalatuje druciarstwem ale jest skuteczna, jeśli coś sie z tym wydarzy to kupie nowe więc grzech nie spróbować. :) Blaszka jest aluminiowa więc bardzo prosto jest nadać jej kształt.

Foty przestawiają blaszkę która dorobiłem i jak podciąłem ori zaczep aby całość sztywno sie trzymała.

Blaszka docięta na wzór ori zaczepu a podstawe przyciąłem tak abym mógł złapać to na nit.

20151203_150634.th.jpg

20151203_150921.th.jpg

Wszystko łądnie siedzi i spełnia swoje zadanie :wink:

20151203_151124.th.jpg

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz jeszcze koleszko jak zdjąć ten plastik (plecy od fotela) bo też mi się rozwaliło (przy wsiadaniu za mocno wskoczyłem na fotel) i plastik dolem odstaje [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na górze masz trzy metalowe zatrzaski, trzeba górą ciągnąc do siebie ale z wyczuciem zeby plecy sie nie złamały. Jak wypniesz zatrzaski wyciągasz do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!! Plecy dostają u mnie już chyba z pół roku, parę razy miałem się za to zabrać, a tu taki ładny poradnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymyśliłem cosik takiego :) metalowe blaszki zalane dwuskładnikowym klejem + trytyki (dziurki wytopione rozgrzanym gwoździem) , trzyma już pół roku 

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...