Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

problem ze sprzęgłem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bardzo proszę o odpowiedz lub sprawdzenie czy w mojej A4 jest jeszcze koło zamachowe czy jest już dwumasówka bo w servisach każdy mówi co innego i już zwariowałem.

Jest to 1,9 TDI AHH 2001 nr nadwozia WAUZZZ8DZ1A112368.

Mam wibracje silnika na biegu jałowym, powyżej 2000 obr. i przy gaszeniu silnikiem szarpie na boki zawór AGR się zamyka, VAG nic nie wykazał w serwisie powiedzieli mi że pada koło dwumasowe lecz podobno w 90 konnych TDI go nie ma. Poduszki pod silnikiem są zmienione.

Bardzo proszę o rozwianie wątpliwości.

Opublikowano

ogólna plotka głosi że w 90KM nie myło kół dwumasowych

i jest to wierutna bzdura

jak najbardziej były, oczywiście nie we wszystkich 90KM ale byly

najłatwiej to chyba będzie jak wymontujesz skrzynię i sam zobaczysz

Opublikowano
  • Autor

no tak by było najłatwiej. Tylko jest mały kłopot 600 pln to jeszcze mogę wydoby ale 2500 pln już trochę trudniej.

A czy powinno wymienic się cały komplet czy można tylko koło?

Opublikowano

lepiej cały komplet

jak dwumas sie skonczyl to tarcza niebawem tez padnie

Opublikowano
  • Autor

ale według ETKI tam jest zwykłe koło zamachowe

Opublikowano

etka nie jest idealna :twisted:

Opublikowano
ogólna plotka głosi że w 90KM nie myło kół dwumasowych

zgadza sie tylko 1Z nie maja dwumasa

Opublikowano
  • Autor

Czy można zamontowac u mnie zwykłe koło zamachowe i czy jest jakieś ryzyko z tym związane, ewentualnie pogorszenie komfortu?

Opublikowano

czyli w AHU z 97 roku mogło by byc dwumasowe ??

Opublikowano
czyli w AHU z 97 roku mogło by byc dwumasowe ??

na bank

Opublikowano

na bank było? czy być mogło?

Jeżeli jest to niefajnie

Jest na to jakas reguła ?

Czy jak zrobili tak było.

Opublikowano

podobno można wstawić zamachowe i będzie całkiem ok (większe wibracje) ale to tylko zasłyszane przeze mnie plotki, niech ktoś potwierdzi....

Opublikowano
podobno można wstawić zamachowe i będzie całkiem ok (większe wibracje) ale to tylko zasłyszane przeze mnie plotki, niech ktoś potwierdzi....

ty nie masz dwumasa i jak u ciebie z tym komfortem??

Opublikowano

Nie jest źle, nie narzekam, ciężko mi porównać bo nie jeździłem np. AHU

Ogólnie nie ma drżeń, jak przy 1500 RPM dam w palnik na max'a to tylko dźwignia biegów drży trochę i lekkie drgania (drżenie) na kierownicy.....

Opublikowano

heh no to super - a myślałem że chociaż tutaj ahu bedzie mial przewage nad afn :wink: .

no ale cóż - na razie problemu nie ma - oby jak najdłużej.

a jakby sie zrobil to chyba pojdzie zwykle. bo chyba tych drgan to ja nie zobacze, ani odczuje - po prostu bardziej na skrzynke sie beda przenosily i tyle.

Opublikowano

Przy 4 cylindrowcu jeszcze rozumiem idee dwumasowego koła - choć jego cena przewyższa jego zalety.

Przy 6 cylindrowcach dla mnei to juz bez sensu (one sa wywazone nie ma drgań II stopnia jak w 4) więc korzyście małe a cena dalej spora.

Ale żeby nie było pięknie to jeszcze jedno problemo:

- cięzko wchodzi wsteczny tzn nie moge lewarkiem go właczyć (poweidzmy "znaleść" )- jak pobiegam po II, IV biegu to wreszczie wchodzi - przy wyłączonym silniku nie ma problemu, więc podejrzenie na sprzęgło pada. (że nie rozłacza do końca)

Sprzęgło bierze bardzo wysoko (ok 1 cm od góry juz rozsprzęgla)

Ktoś sie spotkał z czymś takim? Może to byc problem ze wysprżęglnikiem hydrualicznym ?

Amoże chodzi o luzy na sterownaiu skrzynią biegów na todzikach od dźwigni?

Wszelkie sygestie mile widziane.

Opublikowano

A czy te nieszczęsne koło dwumasowe występuje tylko w TDI czy w benzynce, np. 1,8 ADR też.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.