Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 alt problem z LPG


M0rison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak założyłem LPG zaczął mi wachlować na obrotach na zimnym pojechałem do gazownika podpiął komputer powiedział oczywiście że z LPG wszystko ok to coś innego. Wymieniłem sondę tą za katem i czujnik temperatury i ten problem zniknął. Został jeszcze jeden problem a mianowicie na ZIMNYM silniku tylko przy ruszaniu obroty jakby spadają, po chwili rosną i auto dopiero zaczyna ruszać o ile jest to na prostej drodze to idzie jakoś ruszyć ale gdy muszę ruszyć samochodem pod górkę to samochód jakby nie miał siły ruszyć i od razu gaśnie do tego dochodzi jeszcze problem że jak dodaję gazu to samochód reaguje z opóźnieniem i towarzyszy temu szarpnięcie. Na benzynie wszystko chodzi idealnie bez problemu.

Sprawdzałem tą sonde przed katem i niby chodzi dobrze.

Ubywa też mi płyn chłodzenia i często jeżdżę z poniżej minimum ma to jakiś związek z gazem?

Pali mi się też check - zbyt uboga mieszanka

Może zmiana temperatury przełączenia na lpg to poprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, temperaturę masz zapewne trochę za niską.

Zbyt uboga mieszanka jak sama nazwa wskazuje, domyślam się ,że tylko na gazie ? Jeśli tak to niech to gazownik poprawia, da się spokojnie ustawić poprawną...

Ubytek płynu chłodzącego może mieć związek z uszczelką pod głowicą, co może się zdarzyć przy kompletnie źle ustawionej instalacji. Sprawdź swoje miejsce postoju , czy masz np. po nocy gdzieś plamę, może jakaś nieszczelność. szukał bym na złączkach koło reduktora od gazu, albo z tyłu na bloku silnika. Jeśli nie ma nic to , czy pod korkiem wlewu oleju/miarce stanu oleju nie masz czasem czegoś przypominającego masło ? Ewentualnie przy wymianie oleju było by to samo ? Bo jeśli tak to wróży to uszczelkę pod głowicą do wymiany albo gorzej... Jednak to też może być efekt słabego oleju przy krótkich przejeżdżanych odcinkach.

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto oddalem do gazownika zobaczymy. Plyn okazalo ze ucieka w miejscu gdzie panowie od gazu podłączyli się, opaski slabo dokrecone byly. Co do blędu z mieszanką wyskakiwała jeszcze przed instalacją lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykałem się dosyć długo z takim problemem w poprzednim aucie, doprowadzenie instalacji gazowej do ładu naprawiło problem (wymiana komputera) ale na początek zacząłbym od sprawdzenia układu zapłonowego, świece, cewki/kable

Ps. jak może być idealnie na benzynie jak świeci się czek? Skasuj błąd i wtedy zobacz czy jest ten sam problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło ;) I check też zniknął czy nadal jest na benzynie ? bo jak tak to Ci się mogą rozjeżdżać mapy gazu i benzyny co jakiś czas, wtedy szukał bym jakiegoś lewego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czek zniknął ale wydaje mi się ze to kwesta czasu. W tym tygodniu wymienię sondę katalizator sprawdzę świece i cewki zobaczymy czy jeszcze będzie mi wyskakiwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na benzynie, w kwestii checka da się tak ustawić gaz, że błąd mieszanki wcale nie będzie wyskakiwał pomimo, iż na benzynie się pojawia. Jednak znacznie lepiej usunąć usterkę na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...