"Check engine", przepustnica.

dazwid

Witajcie klubowicze.

Dziś podczas jazdy, w moim Audi zaświeciła się kontrolka "check engine". Od razu zawitałem do mechanika, i po z czytaniu kodu okazało się, że problem leży w przepustnicy.

Ku mojemu zaskoczeniu, mechanik powiedział, że jest do bardzo częsty problem w Audi zarówno w silnikach benzynowych jak i dieslach.

Ja po powrocie do domu starałem się znaleźć jakieś potwierdzenie tych słów w internecie, ale nie znalazłem nic co by wskazywało to na jakąś typową bolączkę tej marki.

Mechanik powiedział, że jedynym wyjściem jest wymiana na nową, gdyż czyszczenie podobno nic nie daje i błąd szybko powróci.

Niestety koszt nowej plus robocizna to dosyć spora sumka i na dodatek zaraz przed świętami.

Czy ktoś z was miał styczność z padniętą przepustnicą i czy próbował ją reanimować??

Dziękuję za odpowiedzi.

tutaj o tym bylo , w ksiazce ta kontrolka oznacza SYSTEM KONTROLI SPALIN

Edytowane przez wonszwro

w ksiazce ta kontrolka oznacza SYSTEM KONTROLI SPALIN

Przecież ta kontrolka może oznaczać wiele różnych rzeczy. Z czytaliśmy błąd urządzeniem diagnostycznym i wiemy, że winna temu jest przepustnica która jest prawdopodobnie brudna od nagaru.

Więc moje pytanie brzmi czy ktoś miał z nią problem i czy próbował czyścić czy wymieniać od razu na nową?

I jeszcze pytanko, czy przy kupnie nowej przepustnicy musi ona mieć ten sam numer fabryczny co moja stara przepustnica?