Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uszkodzona nagrzewnica vs zatkane otwory odpływowe


japycz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem wygląda następująco. Kilka dni temu zaparowały mi szyby. Wszystkie. I dało się czuć nieprzyjemny zapach z nawiewów. Nie dało sie tego za bardzo wyczyścić, na sucho. Następnego dnia kupiłem płyn do szyb, przeleciałem wszystkie(były jakby strasznie zatłuszczone). I tak, pierwsza myśl pewnie oblałem gdzieś silnik olejem przy dolewaniu i sie dymi jak sie rozgrzeje. porozbierałem osłony, było odrobinę oleju koło wlewu i standardowo z EGR'a. Wytarłem na tyle na ile się dało, wlałem też trochę alkoholu izopropanolowego bezpośrednio w dmuchawę. Generalnie wywietrzyłem całe auto. Filtr powietrza mam z węglem aktywnym, gdzieś na wakacjach wymieniany, raczej czysty i suchy. Po tym sprzątaniu postanowiłem się przejechać, kilka km ok, później szyba przednia dalej się zrobiła jakby, odymiona. Bez dmuchawy robi się mokra ale i tak widać przez nią lepiej niz jak ejst sucha. I tutaj moje pytanie, jest szansa ze jakieś kanaliki odprowadzające wodę sie zatkały, zebrał się syf i daje taki efekt? niestety nie udało mi się zlokalizować wypływu wody z klimatyzacji(nawet jak była włączona latem, woda nie bardzo miała ochotę sie skraplać pod autem), czy nagrzewnica do wymiany?

Płynu chłodniczego minimalnie ubywa, ale ubywa. Nie umiem stwierdzić czy to jego zapach czuć, w każdym razie taki nieprzyjemny. Ktoś miał coś podobnego? często się zdarza że nagrzewnicą sama z siebie rozszczelnią się? grzeje dalej dobrze. Czy jest szansa ze to coś innego niż ta nieszczęsna nagrzewnica?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...