Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to będzie działać? I jeszcze kilka pytań


Milanowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje oryginalne głośniki już mają najwyraźniej dość i czas na małą wymianę, lecz przy okazji wstawiam kilka modyfikacji.

Mianowicie zakupiłem:

-Radio Alpine UTE-72BT

-Kable Renegade 10mm

-Wzmacniacz BLAUPUNKT EMA-460 700W 4-Kanałowy

oraz tubę basową Clarion sw3013b.

Chciałbym posłuchać muzyki równomiernie, żebym nie słyszał samego basu ale również muzykę. I moje pytanie jakie głośniki były by najlepsze na przód?(Audi A4 B5 Avant 2001r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zadowolonym posiadaczem Audi A4 B5, jestem zielony w sprawach car audio lecz postanowiłem zrobić mały zakup. Mianowicie tubę clarion sw3013b wraz z wzmacniaczem Blaupunkt EMA 460 700W i zestawem kabli RENEGADE 10mm2. Teraz rozglądam się za jakimś radiem do 350zł(przyciągnął mnie Alpine UTE-72BT) i głośnikami przednimi(ponieważ tylne nie były prawie nigdy używane i są w idealnym stanie, a wzmacniacz jest 4-kanałowy więc i tak bym podłączał przednie głośniki) z maksymalną ceną 200-250zł. I teraz pytanie do was czy to wszystko będzie działać? Alternator mi się nie spali? I proszę o doradzenie w sprawie radia oraz głośników :)

Edytowane przez Milanowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio OK, głośniki polecałbym zestaw odseparowany U-Dimensiona jedyne zastrzeżenie mam do przekroju kabla zasilającego, myślę że dla tej mocy odpowiednim byłby przekrój 25mm2. Kable polecam spawalnicze

H01N2-D 25 MM2

Za 5 metrów u mnie w mieście wyszło mnie chyba 80 zł przy czym gdybym chciał się zdecydować na lepsze np hollywood to przy tym przekroju minimum 300 zł, więc różnica cenowa jest. Zrobisz jak uważasz :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ze te Hollywood są lepsze od spawarki ??może ładniejsze :-) .co do grubości to fakt bierz 25mm nie będzie spadków ,chodź ten blaupunkt i na 10mm by hulał.radio w tej cenie chyba najlepsze. (Nowe) przód -16 rozumiem chcesz montować, bo 13ki z średniej półki szkoda zasilać wzmakiem .A jeśli 16ki to w tej cenie chyba tylko te u dimension Ci zostają .Fajne i głębokość montazowa ok jak pod tapicerkę ,ale dużej ilości basu z nich nie uzyskasz .tuba nadrobi wszystko :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni uważają że tylko Hollywood pod CA inni spawarka i nic innego. Ja wybrałem spawarkę bo nigdy wżyciu nie zapłacił bym 300 zł za 5 metrów kabla :)

A jeśli chodzi o wygląd można dokupic otulinę koloru czerwonego i z kabla masowego robi się pełna profeska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy tych klockach ktore posiadam nie chce innego kabla jak czysta miedz ze spawarki :wink: 53mm2 i prawie 14v w bagaju przy 3 wzmakach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie narzekam, przy większym przekroju trzeba brać pod uwagę wybebeszanie auta z siedzien, bo raczej progiem tego nie puścisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męka pańska:) ja miałem problemy z 25mm w a4b6 oraz a3 8l;)

Dla autora tematu proponuję zajrzeć do poradnika CA

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf naświetla z grubsza budowę CA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej zacznę od tego że kupiłem Helixy b62c 165mm i miałem je zamiar wstawić na przód, tweetery poszły łatwo, lecz problem był gdy miałem wstawić te duże(dostałem w zestawie te MDF, ale były za duże..) więc wyciąłem troche miejsca w dolnej części drzwi i wstawiłem te głośniki, wszystko jakoś weszło. Podpiąłem dla sprawdzenia moje radio Alpine UTE-72BT, i problem jest taki że gdy dam głośność powyżej 20, słychać straszne pierdzenie.. No chyba że wyłącze bass i ustawie to wszystko bardziej pod głos ten MID na +5 i coś tam jeszcze.. I teraz pytanie czego to moze byc wina?

Edytowane przez Milanowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłuszenia drzwi ,brak komory lub membrana uderza o tapicerkę.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś gdzieś głośniki siedzą nie do końca dobrze jak powinny. Bo wątpliwe żeby głośniki były niesprawne. A tak w ogóle to na przód nie powinny iść 130mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A głośniki masz jakieś dedykowane czy tak kupiłeś sobie? Głośnik powinien mieć odpowiednie parametry, żeby membrana nie "pierdziała" przy dużych wychyleniach powietrze za nią powinno stawiać jej opór. Czyli tak jak pisał TomA4 zrobić wygłuszenie drzwi, zrobić małą przestrzeń za głośnikiem, żeby powietrze było sprężane i stawiało opór membranie. Albo masz głośniki ze złym zawieszeniem (czytaj parametrami)

Identyczny problem miałem w domu. Do monitorków wstawiłem głośnik niskotonowy z miękkim zawieszeniem, tyle że przeznaczony do obudowy zamknietej. A ja miałem obudowę b-r. No i najnormalniej pierdział sobie przy wyższych poziomach dźwięku.

Edytowane przez maroblk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...