Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A4 B8 1.8 TFSI 160 KM limuzyna


paulus108

Rekomendowane odpowiedzi

Salve! :-)

12 listopada - zrealizowałem jedno z moich marzeń motoryzacyjnych i kupiłem AUDI A4. Auta szukałem przez prawie 7 miesięcy. Chciałem auto od 1 właściciela, który kupił auto w salonie w Polsce, z możliwie niewielkim przebiegiem, serwisowane w ASO, bezwypadkowe i z automatyczną skrzynią biegów. Generalnie na allegro, otomoto czy olx - w przypadku AUDI A4 przytłaczajaca wiekszosc ofert dotyczy aut sprowadzonych z Zachodu o nieznanym do konca przebiegu i historii.

Auto kupilem w Warszawie, od managera z duzej miedzynarodowej firmy majacej siedzibe wlasnie w Warszawie, ktory wlasnie odbieral nowe AUDI A6.

Jak na razie nie mialem zbyt wielu okazji do jazdy poniewaz bylem zajety, ale mysle ze wkrotce zaczne nadrabiac czas i nabijac kilometry. Autem jak na razie pokonalem trase Warszawa-Gdańsk, pojezdzilem troche po Gdansku, sluzylo mi zreszta do wozenia paczek z meblami z IKEA do mieszkania, a przedwczoraj zrobilem z Synkiem trasę Gdańsk-Wejherowo-Gdańsk (polecam swietny park w Wejherowie - obok Kalwarii Wejherowskiej) - spalanie z trasy 6,9 litra - co uwazam za rewelacje biorac pod uwage mase auta (ponad 1,5 tony), mocny silnik i skrzynie automatyczna.

Co do samego auta to powiem szczerze - jak na razie to NAJLEPSZE AUTO jakie mialem na wlasnosc. Mimo, ze ma 6 i pol roku to jakosc wykonczenia, cisza w czasie jazdy, prowadzenie pojazdu, dzwiek przelacznikow czy nawet samych drzwi w czasie zamykania - wszystko sprawia wrazenie wysokiej jakosci. Wnetrze wyglada praktycznie jak nowe, mimo bezowej tapicerki, na zewnatrz jest troche rysek, wgniecenie przy baku wlewu paliwa oraz zarysowany prog - ktory sobie zamaluje (kupilem lakier do zaprawek), a wgniotki nie bede ruszal - niech bedzie jak blizna u mezczyzny...

Silnika praktycznie nie slychac w czasie jazdy - jedynie przy mocnym przyspieszaniu kiedy skrzynia utrzymuje wyzsze obroty. Skrzynia mimo ze multitronic o ktorym mozna sie naczytac strasznych rzeczy w internecie przez "wielkich teoretykow motoryzacji" pracuje IDEALNIE - nie czuc zadnego szarpania, auto po prostu plynie. Ten automat to bajka - jesli bedzie mnie stac w przyszlosci - zawsze bede kupowal auto z automatem. Co ciekawe moj kolega mial 6-letnie AUDI A4 B6 tez z multitronikiem, na ktorym przejechal bez zadnych problemow ponad 100.000 km, a teraz ma AUDI Q3 z dsg, ktore... ocenia gorzej bo auto momentami wyraznie szarpie a przebieg zaledwie 30.000 km.

Nie pisze na razie wiecej, bo nawet do konca nie znam w pelni wyposazenia auta - musze podjechac do salonu AUDI - chyba zrobie to we wtorek i poprosic o wydruk wyposazenia po podaniu VIN auta. Wtedy uzupelnie opis.

Na razie... jestem tym autem zachwycony i pierwszy raz od dluzszego juz czasu po prostu nie mam potrzeby szukac w internecie kolejnego auta do kupienia. Czuje sie hmm zaspokojony motoryzacyjnie.

Chcialbym A4 pojezdzic tak 6 lat, a potem kupic cos innego. Moze potem Mercedesa E albo BMW 5... oczywiscie auto uzywane.

No wlasnie i na koniec kwestia pieniedzy - moj samochod jako nowy kosztowal ponad 135.000 zlotych i jest to dla mnie kwota zupelnie abstrakcyjna do wydania na auto. Ale jeszcze bardziej abstrakcyjny jest dla mnie spadek wartosci samochodu przez te 6 i pol roku. Oczywiscie poprzedni wlasciciel mial je w leasingu a potem na firme zony wiec sobie odliczal koszty auta od podatku, ale w przypadku nabycia takiego auta bez mozliwosci odliczen to po prostu gigantyczna strata pieniedzy, pomimo duzej przyjemnosci jakie to auto daje.

Auto pomimo, ze nie jest nowe, to prezentuje sie ciagle zacnie, zreszta dwoch sasiadow juz mnie pytalo czy to nowe auto i ze pewnie zaplacilem majatek w salonie, ale ich rozczarowalem (?), ze ani nowe, ani z salonu, tylko w wieku szkolnym (te 6-latki...) i uzywane.

Auto w czasie zakupu mialo udokumentowany przebieg niecale 101k km.

Tyle zatem historii tytulem wstepu, ponizej opis auta, ktory uzupelnie kiedy rozkoduje w pelni VIN auta.

MODEL: AUDI A4 B8 limuzyna

DATA PRODUKCJI: 2009 r.

KOLOR: Lava Grey

SILNIK: 1.8 TFSI

UKŁAD DOLOTOWY: fabryczny

UKŁAD WYDECHOWY: fabryczny

UKŁAD NAPĘDOWY: skrzynia automatyczna Multitronic, fabryczna

ZAWIESZENIE: fabryczne

UKŁAD HAMULCOWY: hamulce tarczowe przód i tył

BODY-KIT: standard, chromowane listwy wokół szyb, oryginalne alufelgi AUDI

ŚRODEK: beżowe wnętrze, składana tylna kanapa z podłokietnikiem

CAR-AUDIO:

INNE: oryginalne dywaniki materiałowe

MOC: 160 KM fabryczna

PLANY:

- kupno dywaników gumowych - ZROBIONE

- kupno gumowej wykładziny bagażnika - ZROBIONE

- kupno lakieru do zaprawek - ZROBIONE

- lusterko do obserwacji Dzidzi siedzącej z tyłu - ZROBIONE

- przeczytanie instrukcji do auta - W PLANACH ;-)

A tutaj trochę fotek zrobionych w czwartek w Wejherowie. Jakosc zdjec srednia, ale pogoda byla tez srednia i jeszcze strona zmniejszacz.pl zniwelowala ich jakosc, ale musialem je pozmniejszac zeby moc zamiescic tu na forum. Jak zrobie lepsze fotki (i umyje w koncu auto...) to oczywiscie zaktualizuje galerie.

33ct7xk.jpg

2cz7gpy.jpg

rjqgjp.jpg

2guy0rr.jpg

2hi2ihs.jpg

2s98x39.jpg

121cy2a.jpg

A ponizej jaki Tata - taki Synek ;-)

2duxttd.jpg

33w49xl.jpg

Edytowane przez paulus108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki zakupu ,kolorek moim zdaniem najlepszy :D .Powodzenia w modzeniu swojego autka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród pozytywnie zakręconych użytkowników A4 B8 :)

Pozostaje pogratulować i życzyć bezawaryjosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Trójmiasta ;) sam jestem na etapie zmiany mojego b7 na b8, ale planuje 3.0tdi :decayed:
Jeżeli chodzi o wgniecenie to koniecznie odezwij się do "Pani Wgniotka - Wyciąganie Wgnieceń" ul. Uczniowska Gdańsk. Czyni cuda! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Trójmiasta ;) sam jestem na etapie zmiany mojego b7 na b8, ale planuje 3.0tdi :decayed:

Jeżeli chodzi o wgniecenie to koniecznie odezwij się do "Pani Wgniotka - Wyciąganie Wgnieceń" ul. Uczniowska Gdańsk. Czyni cuda! :wink:

Dzieki Koledzy za dobre slowo.

Dzieki Kolargol za namiary! - poszukam tej Pani i po swietach mam nadzieje, ze usune wgniote :-)

ps. co do A4 B8 z 3.0 tdi to chyba tylko sprowadzone, bo z polskiego salonu nie wiem czy przez te 7 miesiecy jak szukalem swojego to czy bylo choc jedno takie krajowe auto. Ale jak z Niemiec to z reguly lepiej wyposazone - byle tylko znalezc dobra sztuke albo uczciwego sprzedawce (co niestety wcale nie jest takie latwe jak wynika z moich poszukiwan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...