Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia od benzyny do diesla


mateusz233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W swoim B6 1.9TDI AVF FWD mam założoną skrzynię manualną HCF 6 bieg. 01X301103R. Wg numeru ta skrzynia jest od A4 B7 2006 2.7/3.0 benzyna.

Samochód ten wyjechał z fabryki z multitronikiem ale widocznie się psuł i w Niemczech zmienili skrzynię na manuala.

Auto jeździ, biegi wchodzą elegancko, ale wydaje że ta skrzynia troszkę hałasuje na postoju (takie jakby głuche stukanie). Zwłaszcza na zimnym silniku. Jak wcisnę sprzęgło to jest trochę ciszej. Poza tym na biegu jałowym czuję lekkie drgania/mrowienie.

Co o tym myślicie? Czy rzeczywiście to wina skrzyni nieprzystosowanej do diesla, czy może szukać objawów w gdzie indziej?

Myślę profilaktycznie zmienić olej w skrzyni ale wątpię czy to coś da.

PS. Uprzedzając propozycje mam nowy dwumas Luk, nową ori poduszkę lewą, nowy ori wałek rozrządu i szklanki, korekcje bdb

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HCF według tej tabeli http://workshop-manuals.com/audi/a4_cabriolet_mk2/power_transmission/6-speed_manual_gearbox_01x_front-wheel_drive/technical_data/gearbox_identification/code_letters_allocation_transmission_ratios_capacities/ jest od diesla 1.9 i 2.0 wychodziła od 11.03 do 11.06

Ja mam odwrotnie po wymianie dwumasy jak wcisne sprzęgło to gdy zimny slychać delikatnie głuche pukanie jak puszcze pukanie znika, gdy sie nagrzeje to tego nie słychać. Ja się tym na tą chwilę nie martwie narazie bo podejrzewam że to słychać "pracę" dwumasy.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...