Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtyka VAG - jak wyciągnąć z "mocowania" nic przy tym nie łamiąc...


vasco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wyciągnąć w sposób "bezpieczny" wtykę od VAG-a z gniazda ??? ( Audi A4 B6 2,00 Kombi )

Mam taki problem że od czasu do czasu zdarza mi się że podczas dłuższej jazdy na benzynie i przełączeniu się na gaz wyskakuje mi pomarańczowy silnik.Jak dotąd kasowałem go Mini Vagiem i było oł rajt.Jednak ostatnio zbyt mocno wcisnąłem wtykę coś strzeliło i wtyka wyskoczyła z mocowania chowając się głębiej co uniemożliwia mi wpięcie.

Czy muszę rozbierać panel konsoli czy jest inny sposób na to ???

Drugi temat to świeci mi się od kilku dni czujnik otwarcia klapy tylnej mimo że jest zamknięta i sam zamek trzyma dobrze - Jak tą usterkę usunąć ???

Spokojnych Świąt Życzę oraz Szalonego Sylwestra 2015 !!! :hi:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gniazdo diagnostyczne wpadło ci do środka to musisz zdjąć tą osłonę nad nogami kierowcy (3 śrubki na kluczyk 8mm) i wtedy zobaczysz czy gniazdo tylko się wypięło czy złamałeś zabezpieczenie.

Co do czujnika otwarcia klapy to najlepiej odkręcić zamek i sprawdzić ten czujnik. U mnie była podobna sytuacja, spadła taka mała blaszka która wciskała czujnik. Wystarczyło ją włożyć na miejsce i czujnik działa jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ...Dziękuję za INFO rozwiązałem obydwa problemy.

Gniazdo Vag wyskoczyło z zapięć to UNO ... pozwoliłem sobie zeskrobać nieco nożykiem boczki i teraz mój mini VAG wchodzi już bez oporu.

DUE rozebrałem zamek i w moim przypadku zaśniedziała włączka którą się wpina do samego zamka po wyczyszczeniu , pryśnięciu WD ponownym wyczyszczeniu wszystko działa jak należy.Dla potomnych tapicerkę drzwi tylnych można wyciągnąć po odkręceniu 4 śrub torxa ( dwie schowane tam gdzie trójkąt ) pozostałe po bokach tapicerki.Po odkręceniu należy z czuciem odchylić tapicerkę tak aby dostać się do spinek które udało mi się podważyć długim płaskim śrubokrętem.Na końcu należy odczepić kabel od światła na klapie i mamy już dostęp do całego środka.

pzdr :hi:

Edytowane przez vasco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...