Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Krótkir pytanie ws. oleju


Ireneusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się tylko upewnić, a w innych postach dotyczących zmiany oleju nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, stąd moje pytanie.

Mianowicie kiedy kupowałem swoje A4 miała nowy olej ale nie wiem jaki i dla pewności przy okazji przeglądu wolałem podjechać do warsztatu aby olej zmienić. Wlano mi tam Mobil 1 5W 50, pełny syntetyk jako, że podobno taki jest wskazany. Auto bardzo dobrze na nim chodziło, nie było żadnych problemów, no może poza faktem, że w tym warsztacie przelali mi olej sporo ponad max. ale to już inna historia.

Teraz już czas najwyższy zmienić olej i tu moje pytanie: czy mam zmienić też na pełny syntetyk czy może na półsyntetyk? Jestem wierny marce więc na pewno znowu wezmę Mobila, a chodzi mi tylko o jego rodzaj. Dodam, że mam obecnie około 147 tys. km (trudno powiedzieć czy licznik nie był cofany ale jeśli nawet to raczej niewiele), acha no i mam silnik 1.8, bez turbo, bez LPG, ADR.

Jaki olej radzicie zmienić - syntetyk jak dotychczas czy półsyntetyk? I czy ewentualna zmiana z syntetyka na półsyntetyk nie jest szkodliwa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g instrukcji powinnien byc zalewany półsyntetycznym olejem. Dużo ludzi z nas wlewa full syntetyk i auto chodzi bez zarzutów.

Osobiście mam semi syntetyk Mobila i autko nie narzeka :] Ja bym wlewał Mobil S i o nic sie nie martwił. Wydaje mi sie ze kultura pracy powinna byc lepsza. Przepał oleju napewno bedzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na syntetyku przepał oleju będzie większy! Zmianę na full syntetyk uzależniłbym od ilości spalanego oleju do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na syntetyku przepał oleju będzie większy!

a co ja wyżej napisałem ?

- ze na semi syntetyku będzie mniejszy przepał ! Kolega pytał o ewentualne zejscie z full na semi.

Zmianę na full syntetyk uzależniłbym od ilości spalanego oleju do tej pory.

Jak bys czytał ze zrozumieniem to bys wiedział ze pełnym syntetykiem autko jest juz zalane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...