Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągnie lewarek na 2-gim i 5-tym biegu / drgania na postoju.


kami050

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam taki problem w audi a4 b6 z 5-biegowa skrzynia , przebieg oryginal 125tys km , polega on na tym ,że lewarek zmiany biegów przemieszcza sie do przodu podczas przyspieszania i do tylu podczas puszczania gazu jest to widoczne głównie na 2 i 5 biegu , dodatkowo lewarek lekko drga na postoju, podczas jazdy w sumie tez, moze jakos szczególnie mi to nie przeszkadza jednak jestem zatwardziałym pedancikiem i musi byc u mnie wszystko na tip-top . Chciałbym tez zapytac czy warto wymienic równiez olej w skrzyni biegów, auto ma juz 14 lat i od nowosci siedzi skrzyni ten sam olej, nie ma problemu ze zmiana biegów , tylko jak jest bardzo zimno to do poki silnik sie nie rozgrzeje to ciezej wchodza, bardzo prosze o wszlekie porady , bede bardzo wdzieczny:)


Nie pomożecie koledzy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w skrzyni z huczącymi łożyskami. Po wymianie skrzyni ( używana z firmy remontującej skrzynie biegów ) jest to samo, więc albo to norma albo wcisnęli mi jakiś badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki do sprawdzenia.

Poduszki sa w porządku , skrzynia nie wydaje żadnych dzwięków.. chyba to norma w tym modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam taki problem w audi a4 b6 z 5-biegowa skrzynia , przebieg oryginal 125tys km , polega on na tym ,że lewarek zmiany biegów przemieszcza sie do przodu podczas przyspieszania i do tylu podczas puszczania gazu jest to widoczne głównie na 2 i 5 biegu , dodatkowo lewarek lekko drga na postoju, podczas jazdy w sumie tez, moze jakos szczególnie mi to nie przeszkadza jednak jestem zatwardziałym pedancikiem i musi byc u mnie wszystko na tip-top . Chciałbym tez zapytac czy warto wymienic równiez olej w skrzyni biegów, auto ma juz 14 lat i od nowosci siedzi skrzyni ten sam olej, nie ma problemu ze zmiana biegów , tylko jak jest bardzo zimno to do poki silnik sie nie rozgrzeje to ciezej wchodza, bardzo prosze o wszlekie porady , bede bardzo wdzieczny:)

Nie pomożecie koledzy ?

U mnie też drążek dziwnie lata. Jak dodam gazu to leci na chwilę do tyłu potem wraca. To samo się dzieje gdy opuszczam nogę z gazu. Udało się u Ciebie ten mankament rozwiązać? Dodam jeszcze że zrobiłem już 49,1 tyś kilometrów i nic się ze skrzynią nie działo do tej pory i dalej się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...