Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka mocowań fotele sline B7


rafi10612

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze zmiana mocowan wraz z szyna w fotelach kubelkowych sline z B7 . Planuje przelozyc szyne wraz z mocowaniem z B6 do fotela z B7 . W B6 rozkrecilem to bez problemu tak w B7 mam problem . Nie moge sie dobrac do srub ze zdj . Moze ktos juz to robil i wie jak sie to zabrac

e606852358ef74bb.jpg

14f5affe6bc86d68.jpg

db1928e4b05bc0b1.jpg

dac8dc2a285a79ed.jpg

Na pierwszym zdj jest sruba do ktorej praktycznie nie ma podejscia kluczem . Na 4 jest mocowanie z B7 ktore chce przelozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na srube z 3 miejsca jest . Wchodzi bit ale na srube ze zdj to nie ma mowy o wlozeniu bita. Jedynie co mi przyszlo to przeciac go na pol z tym ze szkoda bo mam porzadne klucze a drugie wyjscie to klucze ampulowe z jak najkrotsza koncowka tylko nie wiem czy cos takiego kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to trzeba troche material sciagnac i jest wtedy dostep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym bez ściągania materiału

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam material jest zabezpieczony aluminiowymi podkowkami i zagiety plastikowa listwa. Nie ma z tym problemu zeby ta odgiac.

Z ciekawosci po co przekladasz ta szyne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić? Bo tak jak na to patrzyłem to nie bardzo wiedziałem jak się za to zabrać. Tak poza tym jeśli mam rozebrać większą część fotela to wole kupić silniczek i zmienić niż mocowanie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Przekladam silniczki na te z pamięcią i nie pasuje mi jeden. Żeby go przełożyć musze cały mechanizm włożyć do fotela

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić? Bo tak jak na to patrzyłem to nie bardzo wiedziałem jak się za to zabrać. Tak poza tym jeśli mam rozebrać większą część fotela to wole kupić silniczek i zmienić niż mocowanie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Przekladam silniczki na te z pamięcią i nie pasuje mi jeden. Żeby go przełożyć musze cały mechanizm włożyć do fotela

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Kolego moj, musisz podlaczyc zasilanie pod ten silniczek, odkrecic jego dwie srubeczki od gory i potem sam wyjdzie. Ta sama metoda sam sie tez wkreci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silniczkami nie mam problemu. Chodzi o przełożenie mocowania wraz z szyna

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten jeden musisz wykrecic zasilaniem bez wykrecania szyny. Podobnie jest w oparciu.

zrob zdjecie foteli od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj szyny z mocowaniem które chce przełożyć jest na ostatnim zdj

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jutro zrobie lepsze zdj bo silniczek od pamięci a zwykły wygląda zupełnie inaczej i bez zmiany mechanizmu tego nie złoże

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob zwykle fotki silniczkow i pod fotelem gdzie chcesz to zamontowac.

Z doswiadczenia wiem ze od pamieci i zwykle sa takie same roznia sie tylko wtykiem. Robilem juz 3 pamieci z przekladkami i troche zebow zjadlem nie powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przekladales pamięć z b6 do b7? Silniczki z wiązka kompletną

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal cos zle robisz, ja przekladalem u siebie dol stelaza to max 3h roboty i nigdy wczesniej tego nie robilem. Trzyma sie na 4 srubach. Musisz jakby caly dolny stelaz rozpolowic na 2 czesci i tylko same doly przelozyc.


Tak. I do a6 i z recaro. Porob foty to powiem Ci co i jak.

On ma zestaw pamięci 2 duże + 2 małe silniczki. Fotele do których chce włożyć 3 duże + 1 małe. Albo na odwrót, nie ma w sumie to większego znaczenia bo de fakto 1 silniczek jest inny.

Są dwie opcje albo dokupuje 1 właściwy silniczek i wszystko wtedy pasuje. Albo przekłada dolne stelaże foteli :)

Rafał podjedz to Ci to ogarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotelu dawcy nie ma z tym problemu . Rozkrecam go jak chce a w fotelu do ktorego to chce wlozyc zamiast sruby jest sprasowany kolek i przez to cala komplikacja


e3f73fcddccd2dc0.jpg


b9562b2b12e127a6.jpg

b9562b2b12e127a6.jpg

Na zielono zaznaczony kolek gdzie w fotelu dawcy jest sruba . Na czerwono sruba gdzie dostep jest fatalny

8455e0a176f1ad3e.jpg

1b15d627200c5a18.jpg

6da309392d629753.jpg


e7adef2ba4b51fa7.jpg

e3d94d3e05609a73.jpg

2eafc8dcb46f4f8d.jpg

2fd98373900f39fc.jpg

f422946fb1776766.jpg


No tak jak piszesz kombinuje . Tylko ta nieszczesna jedna sruba ktorej nie moge odkrecic . Jak sie nie uda to kupuje silniczek tylko nie wiem jaki podejdzie


Jeszcze Karol do ciebie z tym podjade bo ktos musi mi pomoc ogarnac instalacje pod to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal cos zle robisz, ja przekladalem u siebie dol stelaza to max 3h roboty i nigdy wczesniej tego nie robilem. Trzyma sie na 4 srubach. Musisz jakby caly dolny stelaz rozpolowic na 2 czesci i tylko same doly przelozyc.

Tak. I do a6 i z recaro. Porob foty to powiem Ci co i jak.

On ma zestaw pamięci 2 duże + 2 małe silniczki. Fotele do których chce włożyć 3 duże + 1 małe. Albo na odwrót, nie ma w sumie to większego znaczenia bo de fakto 1 silniczek jest inny.

Są dwie opcje albo dokupuje 1 właściwy silniczek i wszystko wtedy pasuje. Albo przekłada dolne stelaże foteli :)

Rafał podjedz to Ci to ogarne

Wiem o co chodzie. Chcialem zobaczyc foty. Jak dla mnie odgiecie materialu wchodxi w gre. Tak jak Ci mowilem tam sa metalowe podkowki ktore najlepiej jest odgiac a potem material zakonczony jest plastikowa listwa zaczepiona na ramie stelaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozdzielasz stelaza na tym kolku ktory zaznaczyles na zielono. Trzeba odkrecic srube blizej siedziska. Trzeba na pewno zdemontowac panele sterowania fotelami inaczej sie do tych srub nie dostaniesz.

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem na zielono dlatego ze w tym miejscu w dawcy jest śruba i można łatwo rodzielic stelaż. Przy tym fotelu jest kolek. Rozkręcić panel od sterowania. I co dalej?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...