Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] Szarpie gdy rośnie temperatura silnika.


Vassyli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam nowy temat ponieważ wszyscy opisują szarpanie w BRD ale tu dochodzi inny problem. Auto szarpie gdy temperatura silnika wzrasta .Na zimnym silniku auto jedzie normalnie , wkręca się na obroty , i wszystko gra jak trzeba , po kilku minutach gdy auto dostaje temperatury cieczy chłodzącej autem się nie da jechać kompletnie szarpie , przerywa , na postoju gdy się daje gazu to cały się telepie i nie wkręca już się . Błędów żadnych nie ma .wszystko zaczęło się po nieszczęsnym zdechnięciu motoru w trakcie drogi okazało się że rozrząd przeskoczył. W aucie zakupiłem głowice po regeneracji wszystko zostało poskładane i od tego momentu motor nie chce chodzić . Nie wiem czy pompowtrysk siada czy to pompa tandem bo wiele o tym wszystkim naczytałem, wg mnie auto zachowuje się jak by mu brakowało paliwa. Może wy coś poradzicie , pisałem też w podobnych wątkach ale nikt tam nie odpisuje. Logi dałem na dole :

http://vaglog.pl/log_243667.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten log na pewno jest zrobiony wtedy gdy silnik chce wyskoczyć z ramy ? :naughty:

A przy takich anomaliach w pracy silnika na pewno w pamięci błędów jego sterownika nie zapisują się żadne błędy ? :kox:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych błędów . to są logi jak zaczyna poszarpywać około 70 stopni . Bo jak wzrośnie do 90 stopni to chodzi tylko na wolnych obrotach a jak byś chciał nim jechać to się nie da bo od 1100 obr już szarpie tak że buda cała lata a odczucie takie jak by zaraz miał się rozwalić silnik. sprawdzę ciśnienie tandem pompy i zrobię nowe logi przy 90 stopniach.

Na tandempompie jest ciśnienie : wolne obroty - 4,5 bara a na 2 tys obr jest 10 barów, wychodzi na to że jest sprawna.

Problem rozwiązany.

Okazało się że zestawy naprawcze do pompowtrysku różniły się grubością . prawidłowy ( z serwisu ) ma 0,18 a z zestawów naprawczych ma 0.21 , wtedy pompowtryskiwacz nie dolegał w swoim miejscu .

Edytowane przez Vassyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...