Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak świateł cofania


Kamil Dawidczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem tak jak w temacie po włączeniu biegu wstecznego samochod normalnie cofa i załącza się pdc ale światła cofania nie działają czym może być to spowodowane ? błędów brak myślałem że chociaż powinno wywalić żarówki czy coś ale nic bezpieczniki z tyłu całe chyba że są jeszcze gdzieś indziej może jakaś wtyczka jest odłączona czy coś takiego ale niewiem za bardzo gdzie szukać i sprawdzać proszę o pomoc bo akurat ta awaria jest bardzo nie konfortowa dodam że samochód kupiłem już z tą awarią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to podłączyć kompa i sprawdzić czy są jakieś błędy możliwe że padł czujnik/włącznik biegu wstecznego powinien być gdzieś w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie tylko że u mnie po włączeniu biegu wstecznego nie włączały się światła cofania ani pdc, okazało się że winny był czujnik biegu wstecznego, co ciekawe u mnie występowało w zimne i mroźnie dni po dłuższym postoju, gdy olej w skrzyni był już ciepły wszystko działało jak trzeba, również nie było żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie jak by padł czujnik to i PDC by nie chodzilo to raczej szukaj gdzieś przy lampach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie jak by padł czujnik to i PDC by nie chodzilo to raczej szukaj gdzieś przy lampach

tak też właśnie myślałem że czujnik pdc jest też włączany przez ten włącznik może jakaś wtyczka tylko niewiem gdzie są one podłączone bo wlampach wtyczki wizualnie sprawdzałem a gdzie idą dalej przewody to niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z lamp idą do komfortu.

dziwne że żadnych błędów nie ma, powyjmuj lampy obejrzyj wszystkie połączenia, itd. itp ftyczki przy komforcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z lamp idą do komfortu.

dziwne że żadnych błędów nie ma, powyjmuj lampy obejrzyj wszystkie połączenia, itd. itp ftyczki przy komforcie

a w którym miejscu znajduje się moduł konfortu odpowiedzialny właśnie za te światła ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Mk suchy to stawiam na czujnik wstecznego.

co to znaczy Mk suchy ?

a czy wsteczny nie jest czasem na jakimś przekazniku ? bo skoro PDC załącza a wstecznego nie to może przekażnik :)? (jeśli takowy istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort masz w bagażniku po prawej stronie (strona pasażera) taka czarna spora skrzynka wisi na ściance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Komfort masz w bagażniku po prawej stronie (strona pasażera) taka czarna spora skrzynka wisi na ściance

dzięki bardzo sprawdze :)


Witam temat zamknięty, okazało się że mimo braku błędów żarówki choć po wnikliwej kontroli wzrokowej :) okazały sie uszkodzone a błąd wywaliło dopiero po wyciągnięciu żarówki i włączeniu wstecznego po włożeniu tej samej żarówki komputer dalej nie widział uszkodzonej żarówki :) po włożeniu dwóch nowych wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...