Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje 2 tys. obrotów


karol_k_

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Audi a4, b7 silnik BKE 1.9 TDI, klimatyzacja automatyczna

Podczas "małych" obrotów poniżej 2 tys auto nie grzeje

Termostat wymieniłem

Pompę wody wymieniłem

Górna rurka od wymiennika ciepła jest zimna, na odpalonym silniku nie ma w niej płynu chłodniczego

Dolna rurka jest ciepa, przepływ przez wymiennik ciepła kabinowego jest (podpinałem wąż ogrodowy przepuszczałem przez niego wodę)

Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze odpowietrzyłeś układ?

Wydaje mi się że tak, pół roku temu to już robiłem to po wymianie (ściągałem kilka mm wąż od nagrzewnicy i przez górną rurkę uciekały bąbelki) po takim czasie powinien sam się odpowietrzyć??

Jak to najlepiej odpowietrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem, obok akumulatora i na zimnym silniku jak i zapalonym https://www.dropbox.com/s/gqal1nb14v6kahg/20141202_141809.mp4?dl=0

Podnosiłem zbiornik i odpowietrzałem na zimnym silniku.

Woda przez chłodnice przepływa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchana nagrzewnica lub uszczelka pod głowicą. Na allegro są testery spalin w układzie chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem nie ma jakiegoś zaworka na przewodach od nagrzewnicy? Co prawda do odpowietrzenia swojego 2.0 tfsi w instrukcji miałem nagrzać auto i ustawić max temp, żeby ten zaworek właśnie puścił płyn w nagrzewnicę....

dodatkowo, na zimnym silniku otworzyłem odpowietrznik i dmuchałem w zbiornik wyrównawczy, tak aby przepchać płyn do układu. Brzmi to śmiesznie bo przyłożyłem gębę do zbiornika, ale zadziałało i elegancko całe powietrze z układu wypchałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego zaworka - przepływ powietrza sterowany jest klapami. Co prawda ja mam taki otworek na końcu gumowego przewodu wylotowego z nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas "małych" obrotów poniżej 2 tys auto nie grzeje

W ogóle nie grzeje czy nie osiąga 90stopni ? Czy może nie grzeje w środku? Sprecyzuj to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...