Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Słuchajcie już jakiś czas myślę nad sprzedażą audi i kupnie większego brata czyli a6 c5 zawsze bardzo mi się podobały i teraz trafił mi się w mojej okolicy taki egzemplarz http://olx.pl/i2/oferta/audi-a6-c5-2-8-quatro-bogate-wyposazenie-CID5-IDdjeG1.html#:ec095e766c

Jest to auto od prywatnej osoby która uzytkowala je 4 lata ale potrzebuję samochodu z automatem ze względu na problemy z kręgosłupem . Myślicie że opłaca mi się sprzedać moj ogólnie zadbany i raczej bez mankamentów i kupić tą sztukę ? Zastanawiam się nad utrzymaniem bo utrzymanie mojego to raczej nic pewnie w porównaniu do tego 2.8 a to jesZcze w quatro, możecie mi może poradzić czy nie pakuje się w g**no które mnie zje finansowo ? :) ew interesuje mnie też silnik 2.4

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A4 B5 1.6 w samej benzynce, potem przesiadłem sie wlasnie na a6 c5 2.4 v6 tiptronic.

Auto kupilem od pierwszej wlascicielki z przebiegiem 140k km, wiec w aucie nie mialem nic do roboty a skrzynia i cala mechanika byla na 5+. Nawet nie ciekly pokrywy zaworow co jest nagminne w tych silnikach. Powiem tak, w miescie 18 litrów benzyny to normalne spalanie, jazda bez szalenstw. Szyba jazda 21 lekką reką. W niedlugim czasie rozszczelnil mi sie przewod hamulcowy na tyle, to za 2 zaplaciłem 220zl, Reszta normalna jak w przypadku b5, rozrzadu robic nie musialem bo byl zmieniony w aso, ale jakby ktos chcial to tak ok 1200-1500zl taka przyjemnosc. Wiecej sie nie wypowiem co do kosztów, ale powiem jedno, auto bylo rewelacyjnie utrzymane i skrzynia dzialala jak marzenie, ale jeden powazny minus to spalanie. Auto mialem z pierwszych wypustow 1997 rok, nie godzi sie to z wiekiem i moca auta zeby az tyle spalalo. Mozna zejsc do ok 14l w miescie, ale to nie jest jazda tylko katowanie siebie samego, a dzwieku tej v6 nie moglem sobie po prostu odmowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać o kosztach A6C5, ale z silnikiem 1,8 t. Mogę porównać bo wcześniej miałem Toledo 1,8. Nie zauważyłem niemal żadnej różnicy. Auto bardzo tanie w utrzymaniu. Technologicznie to prawie to samo co A4B5 więc nie może być drożej. Oczywiście inna sprawa jest z silnikiem 2,8 czy 2,4. Nie miałem więc się nie wypowiadam, ale 1,8t polecam bardzo. Spalanie lpg mam w mieście 12 l/100, na trasie 9 l/100. Bolid to nie jest, ale do sprawnego poruszania się wystarczy. Nie jest wbrew pozorom ciężkie bo moje wazy 1370 kg czyli prawie tyle samo co A4. Jak mało mocy to łatwo można podnieść. Tylko kupić zadbaną A6C5 z silnikiem 1,8t to trzeba dużo czasu poświęcić i zapłacić w górnych granicach z ogłoszeń.

P.S.

Bardzo łatwo sobie porównasz koszty eksploatacji każdego samochodu jeśli stworzysz tabelę elementów do wymiany i sprawdzisz ceny w sklepie, np. iparts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraziles mnie tym spalaniem :)

Duży silnik potrzebuje dużo benzyny. V6 w dodatku ASB poniżej 14 w miescie nie zejdziesz a jak dodasz do tego quattro to 16 w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 2.4 jak się ma do 2.8 oprócz mniejszej mocy ? Duża przepaść między nimi ? Spalanie pewnie mniejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 2.4 jak się ma do 2.8 oprócz mniejszej mocy ? Duża przepaść między nimi ? Spalanie pewnie mniejsze ?

Gdybym miał wybierać to brałbym 2.8. Spalanie podejrzewam takie same jak w 2.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A quattro dużo droższe w utrzymaniu bo chyba z tyłu też są wahacze przy tym napędzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 2.4 jak się ma do 2.8 oprócz mniejszej mocy ? Duża przepaść między nimi ? Spalanie pewnie mniejsze ?

Gdybym miał wybierać to brałbym 2.8. Spalanie podejrzewam takie same jak w 2.4

Jestem tego samego zdania. Mam znajomego co ma E39 2.0 i 2.9 i spalanie mają praktycznie identyczne, a osiągi to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraziles mnie tym spalaniem :)

Duży silnik potrzebuje dużo benzyny. V6 w dodatku ASB poniżej 14 w miescie nie zejdziesz a jak dodasz do tego quattro to 16 w górę

Chodzi Ci o automatyczna skrzynie ? Ten ma z linku to manual także również przy spokojnej jeździe paliłby 14l ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o kosztach napinaczy w takim silniku około 1800 zł oryginał jeden a są dwa na zimnym silniku słychać stukot


i bierz 2.8 spalanie takie same albo i mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraziles mnie tym spalaniem :)

Duży silnik potrzebuje dużo benzyny. V6 w dodatku ASB poniżej 14 w miescie nie zejdziesz a jak dodasz do tego quattro to 16 w górę

Chodzi Ci o automatyczna skrzynie ? Ten ma z linku to manual także również przy spokojnej jeździe paliłby 14l ?

Tak chodziło mi o automat :wink: przy napędzie FWD i manualu myślę, że taki 2.8 zadowoli się 15l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o kosztach napinaczy w takim silniku około 1800 zł oryginał jeden a są dwa na zimnym silniku słychać stukot

i bierz 2.8 spalanie takie same albo i mniejsze

Tylko oryginał wchodzi w grę ? Dobrych zmiennikow nie ma ? Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zadbane 2.5 TDI, mowię poważnie. BAU to wdzięczne jednostki, w Q 9-9,5l w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 benzyny i jednego dieselka i dieselek wychodzi najtaniej, moze dlatego, ze benzyny mam bez gazu. Pojemności wszystkich trzech prawie jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre 2.5 tdi szly dopiero pod koniec produkcji c5, takze chyba odpada finansowo.

2.4 i 2.8 to silniki praktycznie takie same.

Jesli juz wybierac to lepsza opcja 2.8 193km, 2.4 ma 165km przedliftem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tego spalania w 2.8 jeśli mówicie że ponad 16 spali, z tym że ja po mieście jeżdŻę raczej rzadko , częściej trasa . Tylne zawieszenie jak bardzo drogie w użytkowaniu ?

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście myślę o pojedynku A6C6/A4B7 vs Toyota Rav 4

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...