Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BLB - mrozy, zaczął szarpać powyżej 2000 obr.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Pare dni temu stało się coś dziwnego, auto zaczęło szarpać powyżej 2000 obr. i od tego czasu tak jest za każdym razem, zapewne przez te mrozy.

Obroty jak już się rozkula dochodzą do max 3500-3800 i dalej nic nie ma mocy. cieżko go rozpędzić bo muszę delikatnie operować pedałem gazu, przy wcisnieciu do polowy jakby go dławiło, dlatego pierwsze co to coś z paliwem.

Pompa? filtr? coś sugerujecie?

Opublikowano

Ja bym zaczął od filtra, może woda zamarzła lub diesel marny. :eusathink:

Opublikowano
  • Autor

Jest to moja pierwsza zima dieslem dlatego jestem zielony w tym temacie :)

Przed mrozami wszystko bylo OK, poza dwumasem, ktory domaga sie wymiany, ale nie mam obecnie mozliwsci z powodu braku funduszy, takze nie mam mozliwosci sprawdzenia logów VAGiem

Opublikowano

Najprawdopodobniej filtr paliwa. Jeśli nie wymieniałeś to warto to zrobić :)

Opublikowano

U mnie stało się to samo wczoraj :) akumulator miałem już słaby i auto stało od sylwestra do wczoraj (z przyczyn wiadomych %-)) - odpaliłem z kabli, pochodził jakieś 15 minut i ruszyłem... 2tys obrotów to był max co się dało z niego wycisnąć... Na jałowym też max 2tys obrotów... Im silnik bardziej się rozgrzewał tym obroty się podwyższały, a jak osiągnął jakieś 50 stopni to zaczął już jechać zupełnie normalnie... (silnik 2.0TDI 170km). Byłem u mechanika i przyczyna - albo dziadowy diesel albo filtr paliwa...

Zalałem go dzisiaj paliwem arktycznym (arktycznym wg stacji) i zobaczymy co będzie... Jak nic się nie zmieni to wymienię filtr paliwa.

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj wymieniłem filtr paliwa i filtr powietrza, wszystko wróciło do normy :)

Tom3k miałeś racje, dzięki :)

Opublikowano

Następnym razem pamiętaj o wymianie filtra przynajmniej przy co drugiej zmianie oleju. Niestety jakoś paliwa w Polsce pozostawia wiele do życzenia

Opublikowano

Ja wymieniam filtry przy każdej wymianie oleju, więc o to byłem raczej spokojny, chociaż nigdy nic nie wiadomo...

Zatankowałem tego ARKTYCZNEGO paliwa (4,40zł) i problem zniknął... :)

Kupiłem nowy akumulator bo tamten był od nowości i już ledwo cipiał - nie wiem czy ja nie wiedziałem jak się do tego zabrać (bo wyjąłem całą tą metalową belkę która trzyma się na śrubach na ampul 6'), ale jeśli tak to ma wyglądać to wymiana aku w B7 jest po prostu PRZEKICHANA!!!

Opublikowano

U mnie stało się to samo wczoraj :) akumulator miałem już słaby i auto stało od sylwestra do wczoraj (z przyczyn wiadomych %-)) - odpaliłem z kabli, pochodził jakieś 15 minut i ruszyłem... 2tys obrotów to był max co się dało z niego wycisnąć... Na jałowym też max 2tys obrotów... Im silnik bardziej się rozgrzewał tym obroty się podwyższały, a jak osiągnął jakieś 50 stopni to zaczął już jechać zupełnie normalnie... (silnik 2.0TDI 170km). Byłem u mechanika i przyczyna - albo dziadowy diesel albo filtr paliwa...

Zalałem go dzisiaj paliwem arktycznym (arktycznym wg stacji) i zobaczymy co będzie... Jak nic się nie zmieni to wymienię filtr paliwa.

Ja sądzę że winowajca był Dpf.zawartość popiołu/wilgoci zamarzly co powodowało duszenia się silnika własnymi spalinami -bynajmniej ja teraz tak mialem-po 3dniach stania auta wkręcała się do 3000rpm potem ją dławiło, jak go chciałem ciągnąć dalej to aż zaczynała dymić na niebiesko,z 5X porobiło takie próby aż w końcu puściło, na koniec pierdneła kolorowego bąka i zaczęła jeździć normalnie teraz jak codziennie auto jest używane problemy nie występują.

Kupiłem nowy akumulator bo tamten był od nowości i już ledwo cipiał - nie wiem czy ja nie wiedziałem jak się do tego zabrać (bo wyjąłem całą tą metalową belkę która trzyma się na śrubach na ampul 6'), ale jeśli tak to ma wyglądać to wymiana aku w B7 jest po prostu PRZEKICHANA!!!

To jest tzw rozpórka jakbyś jej nie miał to wymiana akumulator.to 10min pracy. Też u siebie wymieniłem.

Edytowane przez SotoM

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.