Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek oleju z pod uszczelki...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od jakiegoś czasu mam Wyciek z pod uszczelki widocznej na zdjęciu, nie wiele wycieka ale czuć w środku na postoju zagrzany olej szczególnie teraz jak chodzi ogrzewanie cały czas.

Ile kosztuje wymiana takiej uszczelki i czy trzeba coś szlifować etc? I czy można tak jeździć do wiosny?

b3d8e1323d32cc69f74517eb918d68b2.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Uszczelka coś ok 50 zł

Proszę temat http://a4-klub.pl/index.php?/topic/176193-all-b6-wymiana-uszczelki-pokrywy-zaworow-18t/


Szlifować nic nie trzeba, przejeździć można, z tym że zrobi sie syf pod maską, ale to twój wybór - osobiście bym zrobił.

Sprawdz też odmę, czy nie zasysa korka oleju - być może to przez to uszczelka uległa zniszczeniu

Edytowane przez Mateuszek1001

Opublikowano

Numer uszczelki:

OE 06B103483H (cena ok 120 zł w ASO)

Zamienniki:

REINZ 71-35567-00

ELRING 388.170

Sposób dokręcenia:

uszczelka.jpg

Siła dokręcania:

10 Nm

Jeżeli przecieka olej z otworów śrub, to warto też wymienić same śruby z tulejką, ich nr OE 06B103831E (cena ok 10 zł za sztukę w ASO)

Opublikowano
  • Autor

Uszczelka coś ok 50 zł

Proszę temat http://a4-klub.pl/index.php?/topic/176193-all-b6-wymiana-uszczelki-pokrywy-zaworow-18t/

Szlifować nic nie trzeba, przejeździć można, z tym że zrobi sie syf pod maską, ale to twój wybór - osobiście bym zrobił.

Sprawdz też odmę, czy nie zasysa korka oleju - być może to przez to uszczelka uległa zniszczeniu

Przez to może śmierdziec w środku? Bo nie widzę żeby się gdzieś lało bardzo... Śmierdzi jak ogrzewanie włączę. Czy gdzieś indziej może się lac i przez to śmierdzi?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Pewnie kapie na wydech i śmierdzi

Opublikowano
  • Autor

Pewnie kapie na wydech i śmierdzi

Ale nie widać żeby gdzieś kapalo... Chyba ze gdzieś z tyłu silnika..

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Uszczelka coś ok 50 zł

Proszę temat http://a4-klub.pl/index.php?/topic/176193-all-b6-wymiana-uszczelki-pokrywy-zaworow-18t/

Szlifować nic nie trzeba, przejeździć można, z tym że zrobi sie syf pod maską, ale to twój wybór - osobiście bym zrobił.

Sprawdz też odmę, czy nie zasysa korka oleju - być może to przez to uszczelka uległa zniszczeniu

Mam otworzyć korek i zobaczyć czy nie zasysa? Tak sprawdzić odme?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez przemek1259

Opublikowano

Czy jeśli po przejechaniu ok 200 km lub więcej ciężko jest odkręcić korek i wyjąć bagnet to znaczy że jest coś nie tak z odmą?

Edytowane przez maru

Opublikowano

Nie nie, u ciebie odma ogólnie jest źle skonstruowana, przez co ciągnie olej do układu ssącego. Jeśli natomiast na pracującym silniku odkręcisz korek oleju i próbując go podnieść poczujesz opór (korek będzie zassany) może znaczyć to tyle że odma nie jest drożna. Jeśli tak sie dzieje, bardzo prawdopodobne jest że przez to uszczelka pokrywy została zassana i przepuszcza olej.

W swoim audi co prawda 1.8 ale zaraz po kupnie okazała sie uszkodzona odma, sztuka była niemiłosierna, zaślepione niektóre węże, niektórych nie było wcale. Zaworek PCV uszkodzony. Przez co w efekcie w bloku silnika zrobiło sie podciśnienie co w skuteczny sposób wessało uszczelkę pod miską.

Opublikowano
  • Autor

Nie nie, u ciebie odma ogólnie jest źle skonstruowana, przez co ciągnie olej do układu ssącego. Jeśli natomiast na pracującym silniku odkręcisz korek oleju i próbując go podnieść poczujesz opór (korek będzie zassany) może znaczyć to tyle że odma nie jest drożna. Jeśli tak sie dzieje, bardzo prawdopodobne jest że przez to uszczelka pokrywy została zassana i przepuszcza olej.

W swoim audi co prawda 1.8 ale zaraz po kupnie okazała sie uszkodzona odma, sztuka była niemiłosierna, zaślepione niektóre węże, niektórych nie było wcale. Zaworek PCV uszkodzony. Przez co w efekcie w bloku silnika zrobiło sie podciśnienie co w skuteczny sposób wessało uszczelkę pod miską.

W takim razie sprawdzę i dam znać :-P

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Nie nie, u ciebie odma ogólnie jest źle skonstruowana, przez co ciągnie olej do układu ssącego. Jeśli natomiast na pracującym silniku odkręcisz korek oleju i próbując go podnieść poczujesz opór (korek będzie zassany) może znaczyć to tyle że odma nie jest drożna. Jeśli tak sie dzieje, bardzo prawdopodobne jest że przez to uszczelka pokrywy została zassana i przepuszcza olej.

W swoim audi co prawda 1.8 ale zaraz po kupnie okazała sie uszkodzona odma, sztuka była niemiłosierna, zaślepione niektóre węże, niektórych nie było wcale. Zaworek PCV uszkodzony. Przez co w efekcie w bloku silnika zrobiło sie podciśnienie co w skuteczny sposób wessało uszczelkę pod miską.

Sprawdziłem, korek lekko zasysa, jest to minimalnie wyczuwalne... Teraz pytanie, co z tym zrobić? Jestem to w stanie sam zrobić czy mechanik?

Opublikowano

Tzn minimalnie zawsze bd, jest to normalne. Gdybyś musiał się na prawdę przyłożyć do tego to wtedy faktycznie byłoby coś nie tak. Na tą chwilę zostaje ci tylko wymiana uszczelki, bez problemu poradzisz sobie z tym sam.

Opublikowano
  • Autor

Tzn minimalnie zawsze bd, jest to normalne. Gdybyś musiał się na prawdę przyłożyć do tego to wtedy faktycznie byłoby coś nie tak. Na tą chwilę zostaje ci tylko wymiana uszczelki, bez problemu poradzisz sobie z tym sam.

Tzn, że z odmą wszystko ok? Nie używałem do tego praktycznie żadnej siły aby wyciągnąć korek, okręcić jest problem lekki ale to zawsze tak mam jak położyłem korek to chwilę podskakiwał luźno i wkoczył na swoje miejsce, bez problemu go wyciągnąłem tyle, że czuć minimalnie że jest zasysany.

Edytowane przez przemek1259

Opublikowano

Minimalnie zawsze jest ze względu na to że odma połączona jest z układem ssącym. Jest to normalne zjawisko. Natomiast jeśli po odkręceniu korka musiałbyś użyć znacznej siły do podniesienia go (tak było w moim przypadku) wtedy byłby problem.

U mnie powodem tego był nieszczelny zaworek PCV o nr 035 103 245 A . U ciebie z tego co wiem a mogę sie mylić nie występuje. Ale wracając do tematu, korkiem sie już nie przejmuj, zajmij sie teraz uszczelką. Warto wymienić bo sie zrobi syf pod maską :/. Wiem co mówie bo kupiłem audi z nieszczelną uszczelką pod miską to był jeden wielki syf.

Opublikowano
  • Autor

dam to mechanikowi, bo wydaje mi się że ten smród w środku po nagrzaniu to nie wina uszczelki pod klawiaturą tylko czegoś jeszcze... nie wygląda mi to żeby się tak lało z tej uszczelki żeby śmierdziało... chyba że się mylę.

Opublikowano

Mam to samo i też mi śmierdzi na postoju. W piątek kupiłem uszczelkę,coś koło 70zł. Teraz się muszę umówić do mechaniora :)

Opublikowano

Nio standardowo zaciąga zapach spalonego oleju do środka. To nic poważnego ale niestety czasami denerwuje ten zapach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.