-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Przecież już dawno dawno tutaj kolega Dajmon rozkminił, że kontrolka znaczy czujnik mierzy stan oleju raz na 100 km od otwarcia maski...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Miałem taki sam dylemat i dlatego dobrze Ci radze. Jeśli go zostawisz przygotuj się na katorge z dolewaniem. Jest jeszcze opcja remontu ale na to, tak jak tutaj już zapewne poczytałeś, żeby naprawdę dobrze zrobić musisz mieć przygotowane ok. 5 tys. zł.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Sprzedaj ten samochód czym prędzej. Jak czytam to co napisałeś to widze siebie... znaczy to samo zrobiłem 2,5 roku temu. (też passat, też rozrząd i inne, też Stag...) i te dwa lata to istna męką z dolewaniem oleju i kupe kasy wpakowane w próby polegające na zmianach oleju, preparatach itp. itd. Silnik chodzi bardzo dobrze, równo, nie kopci, zapala w każdych warunkach, fajnie się zbiera ale łyka nawet do 350-400ml na 200 km!!! Czyli co 200 km kontrolka, maska w górę i dolewka. Także dobrze Ci radze, szybko pozbądź się tego samochodu...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Myślę, że ważniejsza niż zmiana oleju byłaby zmiana termostatu na normalny (bodajże) 87 stopni...
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Łooo matko ? czy to znaczy, że świece gasną jak odejmujesz gazu??
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Przecież już wieki temu o tym pisał ....ludzie kochani ...
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Kolego piszesz akurat do Gościa ktory ten silnik rozpracował lepiej niż inżynierowie Audi/VW ☺
-
Ciężko odpala Audi a4b6 2.0 ALT bp-lpg
A może masz zapieczone wtryski benzyny bo zbyt mało jeździsz na benzynie. U mnie się tak dzieje gdy jest ciepło - temp.zewn. powyżej 25 stopni, słońce.
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
To w jakim celu zaśmiecasz ten temat ??
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Dajmon, a jest duża różnica w mocy? Tzn. czy czuć lepszy moment czy lepiej się zbiera z dołu i czy ciszej pracuje?
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Dajmon jestem pod wrażeniem. Super profesjonalna robota !! Szczerze.... też tak chce :-) Szacun i gratulacje.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Dajmon zazdraszczam podjęcia decyzji ☺ Ja się ciągle waham i...zbieram kasę na taki remont ☺ Powiedz jakie tłoki i pierścienie planujesz zamontować? Głównie pierścienie - czy jakieś szersze czy fabryka?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Myślę że nawet musisz ?
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła ALT
Mnie się wydaje, że debatujecie nad czymś co po prostu ma tak być. Podtrzymanie obrotów przy zmianie biegów wpływa korzystnie na skrzynie biegów i spalanie paliwa.
-
Świeci się kontrolka silnika
No niestety u mnie żeby z 3 przyspieszyć sprawnie musi już mieć koło 3 000 obrotów, z 1300 np idzie słabo słabo, chyba że 1 w podłoge, 2 w podłoge to idzie, momentu obrotowego niestety nie ma poniżej tych 3100 Na Vag lub Vas (nie pamiętam) jest możliwość sprawdzenia-testowania wszystkich elementów silnika w tym m.in. poprawności działania kierownicy powietrza. Ja miałem tak samo jak Ty ale zmieniłem gruszkę bo okazało się, że była pęknięta membrana. Teraz śmiga jak talala Oczywiście sprawdzałem dokładnie cały wałek z klapami czy lekko chodzi i wszystkie podciśnienia z eżektorem włącznie. Teraz jest tak, że tak jak pisałem pięknie idzie od dołu a jak się rozpędza na trasie to powyżej 120 trzeba dosyć wyraźnie ujmować gazu bo łapie jakby drugi oddech i sam ciśnie więcej
maru
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta