Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silne wibracje na niskich obrotach


zyznos321

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w dniu wczorajszym pojawił się problem w mojej A4. Po przejechaniu około 110km trasy i zjechaniu na praking okazało się, że samochód bardzo wibruje na biegu jałowym i obrotach do około 1100. Miałem już wcześniej podobny problem, ale wtedy drgania były mniejsze. Wymieniona została wtedy dwumasa i sprzęgło (około 3000km temu) i problem zniknął. Niestety wczoraj pojawił się znowu, ale wibracje są znacznie silniejsze. Najbardziej odczuwalne są na fotelu kierowcy. Po stronie pasażera mniej. Wibracje są takie samo mocne niezależnie od tego, czy silnik jest zimny, czy ciepły. Vag nie pokazuje żadnych błędów. Miał ktoś już podobny problem? Co może być tego przyczyną? Mam nadzieję, że tym razem obędzie się bez opuszczania skrzyni i wymiany dwumasy :facepalm:

Stawiam na którąś z poduszek silnika, ponieważ wydaje mi się, że fotel kierowcy wibruje tak samo jak silnik. Jeśli poduszki byłyby sprawne, wibracje nadwozia powinny być chyba trochę mniejsze?

Czy da się wymienić poduszki silnika bez profesjonalnego sprzętu warsztatowego? Można to zrobić np. na najazdach?

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da sie zmienic poduszki z podjazdów , trza tylko silnik podeprzeć

Ok, dzięki...

@edit

Problem został rozwiązany. Okazało się, że wykręciła się śruba łącząca silnik z lewą poduszką.

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...