Skocz do zawartości
IGNOROWANY

start/stop


sseba3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy mógł by mi ktoś życzliwy wyjaśnić o co w tym chodzi,

1 - Mam przycisk start / stop i tak uruchamiam samochód ale nie ma jego wyłącznika na konsoli środkowej (po prawej stronie od lewarka przy kratce) str. 94 instrukcji którą wrzucił wrclaguna. w mmi nie znalazłem żadnej opcji na wyłączenie tego systemu.

2 - wystarczy, że kluczyk mam w kieszeni i samochód odpala. czy to znaczy ze jest to komfortowy kluczyk? jeżeli tak to co trzeba zrobić, żeby auto otwierało się poprzez chwycenie za klamkę tak jak jest to opisane w instrukcji - mi to nie działa, bez różnicy które drzwi chcę otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mylisz przycisk start/stop z systemem start&stop. W Twoim roczniku nie ma opcji "sam gaśnie na postoju" więc i przycisku do wyłączania systemu z oplecionym strzałką A też nie będzie.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mylisz przycisk start/stop z systemem start&stop. W Twoim roczniku nie ma opcji "sam gaśnie na postoju" więc i przycisku do wyłączania systemu z oplecionym strzałką A też nie będzie.

Dzięki Jacoob, wszystko jasne i wcale się nie smucę, że tego nie ma

Z tym drugim ustrojstwem też też jest tak samo ? nie ma komfortowego kluczyka i nie ma tematu?

Edytowane przez sseba3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli piszesz że masz kluczyk w kieszeni a auto odpala więc znaczy się że masz tzw. keyless więc powinienes mieć przycisk START/STOP do odpalania i gaszenia silnika po lewej stronie gały zmiany biegów.

Keyless a start/stop system to dwie różne rzeczy, przy start/stop system auto gaśnie podczas postoju (wrzucone na luz i puszczone sprzęgło) a po wciśnięciu sprzęgła lub gdy napięcie w akumulatorze spadnie poniżej normy silnik startuje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keyless a start/stop system to dwie różne rzeczy, przy start/stop system auto gaśnie podczas postoju (wrzucone na luz i puszczone sprzęgło) a po wciśnięciu sprzęgła lub gdy napięcie w akumulatorze spadnie poniżej normy silnik startuje sam.

wiem, że to zupełnie inne systemy - myślałem, że jak jest przycisk start/stop to musi być też system START/STOP z samoczynnym gaszeniem silnika

No jeśli piszesz że masz kluczyk w kieszeni a auto odpala więc znaczy się że masz tzw. keyless więc powinienes mieć przycisk START/STOP do odpalania i gaszenia silnika po lewej stronie gały zmiany biegów.

tak właśnie mam, tylko otwieranie drzwi nie dział i nie wiem co mam ustawić, naprawić czy wymienić żeby działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje podpiac kompa pod auto i wrzucić tutaj scan ze sterownikami :wink:

uhuhu, ja uczę się dopiero alfabetu a Ty mi po japońsku :)

Jak będę jechał gdzieś do warsztatu odblokować ukryte menu to powiem żeby mi takie coś zrobili. Tylko o co mam dokładni zapytać ? Jakie sterowniki Ci będą potrzebne żeby to zdiagnozować ?

Edytowane przez sseba3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 95% masz komfortowe odpalanie auta, bez pełnego systemu keyless.

Czyli brakuje Ci kilku anten, czujnikow w klamkach i kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 95% masz komfortowe odpalanie auta, bez pełnego systemu keyless.

Czyli brakuje Ci kilku anten, czujnikow w klamkach i kodowania.

dziś jeszcze raz sprawdziłem i bagażnik się otwiera. może tak być że czujnik i antena jest tylko w bagażniku? co to za posrany system zamontowany by był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem ale nie znalazłem więc pytam moje Audi posiada system start/stop i pytanko czy da się to wyłączyć trwale czy za każdym zgaszeniem silnika ponownie trzeba

wyłączać dany system?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem ale nie znalazłem więc pytam moje Audi posiada system start/stop i pytanko czy da się to wyłączyć trwale czy za każdym zgaszeniem silnika ponownie trzeba

wyłączać dany system?:

Proszę

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/200983-vcds-vag-com-kodowania-a4-b8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje zainstalowanie/zamontowanie keyless go w serwisie audi bądź w renomowanym serwisie ? Pytanie kieruje do ludzi znających sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...