Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaczęły się palić kontrolki ABS ESP Silnika


Stefnsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio gdy prowadzilem Audi a4 b6 2004rok 1,9tdi zauwazylem ze w jeden chwili zaswiecila sie ABS ESP Lampa Silnika, jednoczesnie

przestal dzialac predkosciomierz caly czas stoi na 0 km, Obrotomierz dziala

Do tego pokazuje ze spalanie w tej chwili jest caly czas 11,2

Spalanie Srednie sie zmienia lecz wskazuje bardzo niskie okolo 4,5 i 5 l /100

Proze was o porade co to moze byc . Co moze byc przyczyna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Podłączam się pod temat ponieważ mój został usunięty.

Wiem że tematów na temat esp jest mnóstwo, ale nigdzie nie mogłem znaleźć rozwiązania. W tamtym roku miałem to samo ale czasem ESP się zapalało i gasło i jak zgasło na dobre tak dopiero teraz się pojawiło w trakcie deszczu, więc stwierdziłem, że trzeba coś z tym zrobić.
Po deszczu zapala mi się ESP czasem ABS i kontrolki znikały po ponownym uruchomieniu pojazdu i przejechaniu z 50metrów. Teraz przy odpaleniu abs się zapali lub nie a esp świeci się cały czas.

Sprawdzałem:
- rozebrałem osłonę pod nogami i nie widać żadnego zamoczenia, ani przecieku z ecu. Rozebrałem ecu od góry od podszybia wszystko szczelne zero wody.

Czytałem o czujniku hamulca, ale żaden błąd w vagu nie wyszedł i mimo, że esp i abs się świeca na desce światła stop działają normalnie.

- sprawdzałem w wagu ten czujnik g85. gdy wyskakuje esp to nie da się sprawdzić kąta skrętu cały czas 0. Po prostu przestaje działać. Ale nie jestem przekonany, że to jego wina skoro w sezonie letnim nic się nie dzieje i działa. W tamtym roku rozebrałem kierownicę i nic ciekawego tam nie zaobserwowałem ...
A kontrolka jak chciała to zniknęła.

Błędy jakie się pojawiają.


VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8E0 614 517
Component and/or Version: ABS/ESP front 4529
Software Coding: 04255
Work Shop Code: WSC 00418
3 Faults Found:
00778 - Steering Angle Sensor (G85)
37-10 - Faulty - Intermittent
01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30
35-00 - -
00778 - Steering Angle Sensor (G85)
37-00 - Faulty

Jakieś pomysły? Co jeszcze sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zmień opis auta w profilu...S4 B6 i silnik 1.9TDI??

powiedz co masz?

po drugie zaczął bym od odkręcenia obudowy komputera w nadszybiu i sprawdzeniu stanu przekaźników.

potem podmieniłbym akumulator, wykasował błędy i zobaczył co się stanie (które wrócą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b6. Czeski blad sie wkradl. Temat czytales ? Ecu spardzone. I zero wyciekow przeciekow i wody. Akumulator nowy. Ladowanie sprawdzone. Tych bledow z g85 nie da sie skasowac. Jak prEjade te kilkanacie metrow i esp znika z konsoli to i bledow nie ma w kompie. Jakies inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to nie problem kupić ;) i wymienić.
Tylko zastanawia mnie czemu taśma działała a zaczęło padać i esp przestało działać i i w kompie taśma nie działa. Dzisiaj rozebrałem tą taśmę i spirytusem przemyłem , gdzieś na forum wyczytałem, że komuś to pomogło., ale u mnie nie zadziałało.
Aby wykluczyć wszystko, zostały chyba czujniki abs, one mają wpływ na działanie g85 lub mogły by wywoływać jego nie działanie? Lub jak sprawdzić czujniki abs czy działają? Chcę je sprawdzić z tego tytułu, że kontrolka abs też czasem wyskakuje, ale błędy tylko te z g85 wyskakują. Podziękował za pomoc ;)


Taśma wymieniona, Zakodowana, błąd znikł automatycznie. Jedyne co to jeszcze zostało to przejechać się i po testować bo dziś czasu nie było;/ . Podziękował za pomoc.

Edytowane przez Bilder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej nikt nie powie. Bo modeli jest na prawdę dużo, zależy od wyposażenia , czy multifunkcje masz czy grzana kiera? najlepiej zdjąć osłony i sprawdzić samemu jaki tam numer jest i kupić taka samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...