Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BEX] Wymiana filtra powietrza - problem


LuCaZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety w temacie A4 jestem nadal początkujący, a nie uznaję ingerencji mechaników w podstawowych czynnościach serwisowych samochodu.

Chciałem więc wymienić sobie filtr powietrza zgodnie z instrukcją z forum, ale natknąłem się na poważny problem.

U mnie na puszce filtra jest jakiś twardy przewód, który wygląda na paliwowy. Jest on przykręcony do obudowy filtra a po odkręceniu śruby ani drgnie (sztywny).

W jaki sposób wymienić filtr w tym silniku ? Mam rozpiąć ten przewód, czy jak? Nie chcę czegoś urwać, a nie wygląda żeby to się dało jakoś bezbolesnie rozłożyć.

C6926668_9.jpg

Pozdrawiam,

LuCaZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie popuścić ten kołnirz koło przepływomierza, jak odgręcisz ten przewód to raczej nic Ci to nie da... do w ymiany filtra potrzebujesz tylko górę puszki odkręcić, a nie całą, także bez paniki... nic się nie urwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie popuścić ten kołnirz koło przepływomierza, jak odgręcisz ten przewód to raczej nic Ci to nie da... do w ymiany filtra potrzebujesz tylko górę puszki odkręcić, a nie całą, także bez paniki... nic się nie urwie

Dzięki za odp, ale problem nie jest w przepływomierzu. Chodzi mi o ten czarny przwód (rurkę), która oznaczyłem na poniższym rysunku. Ona idzie dookoła puszki, w szczególności przykręcona jest do górnej pokrywy, przez co nie jestem w stanie jej uchylić po odkręceniu śrub.

C6926668_9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to weź śrubokręt krzyżakowy i odkręć tego wkręta, a potem kombinerkami rozchyl czarny cybant (od strony błotnika), który mocuje wężyk do tego czujnika i ściągnij wężyk. Wtedy droga wolna...

Dziś wymieniałem filtr powietrza w B6 kolegi, zajęło mi to 5 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...