Treść opublikowana przez Mario
-
Wskaźnik temperatury silnika w Audi A4 B8 2.0 TDI, nie pokazuje 90*C
CGLC z problemem utrzymania 90 stopni przy wolnej jeździe takie same odczyty
-
Prośba do kogoś kto ma dostęp do bazy VW audi o numer części.
Daj mi VIN na pw, sprawdzę Ci jutro
-
Opinie na temat silnika Audi A4 B6 2.4 V6
Jako użytkownik obu powiem tak... nie żałuje przesiadki z jednego na drugi i z przyjemnością zamieniłbym jeden na drugi, wyłącznie dlatego, że to są świetne bezproblemowe silniki.
-
termostat 1.8T
Jak spada temp podczas jazdy a rośnie po zatrzymaniu, to na 99.9% pęknięte mocowanie termostatu w środku obudowy.
-
Śruby do głowicy
BFB 06A103385A - M10x1.5x115 AEB 058103385B - M11x1.5x96 Szukaj głowicy o numerze 06A103351L, takiej jaką masz czyli np AVV, AWT, AWM etc...
-
Montaż Webasto benzyna + update wersja pionowa w nadkole
Pompka paliwowa ma mieć numer 8E0 albo 22451702 z innych marek. Tej pompki 22451702 są już chyba nowe wersje z końcówką 04 lub 06 o ile dobrze pamiętam. Jeśli masz zrobioną wiązkę, to podpinając ją pod can i gniazdo diagnostyczne uruchomisz piec. Piece benzynowe nie są podatne na uszkodzenia rozpylacza, nigdy się z takim nie spotkałem.
-
Wyciek plynu -pomocy a4 b7 1.8t
Wyciek może być spod termostatu, w miejscu łączenia termostatu i z górnej rurki do niego wchodzącej...
-
Webasto cieknące paliwo+płyn chłodzenia
Wydech jest oryginalny. Co do kapania to ten piec jest tak zbudowany, że nie ma w płaszczu wodnym żadnych uszczelnień, a benzyna ani płyn nie przedostaną się do swoich układów. Pozostaje rozszczelnienie na spawie lub rdza.
-
Webasto gdzie wpiąć
Uniwersalnym króćcem webasto do pobierania paliwa przez pompę paliwa
-
2.4 BDV problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia
Z przodu silnika masz na metalowej rurce wodnej śrubę na imbus, musisz ją wykręcić i zobaczyć czy leci płyn, jeśli nie to lej aż wypłynie. Śruba jest w okolicy kolektora ssącego. Węża nie ściągaj z nagrzewnicy, trzymaj 2tys obrotów, klimatronik na HI aż ciepłe poleci...
-
jaka największa butla w miejsce koła zapasowego?
Miałem 60 ale ta jajowata osłona już nie schodziła się równo w korytkiem...
-
Audi A4 B6 rok produkcji silnika oraz przebieg
Miałeś silnik 2.0TDI 8V 103KW -140KM BPW wymieniony pewno z powodu przypadłości tych silników, silnik włożony z tego co widzę, to tez silnik BPW. Kierownica i gałka są od kompletu, jak sobie ktoś zamówił takie zestawienie, to tak mu wyprodukowali W kombi naklejka jest pod kanapą, a w sedanie we wnęce Jeżeli sterownik silnika nie był wymieniany w Niemczech podczas wymiany silnika i siedzi tam od początku, to przebieg odczytasz kablem VCDS, czy chińskim nie wiem, bo mam ori. Z licznika odczytasz to co widzisz... Historię serwisową z naprawami i zanotowanym przy tej okazji przebiegiem otrzymasz na forum od kolegi stanley
-
1.8T problem ze sterowaniem turbiny
Może klapka zacina się w turbinie? Poruszaj drutem idącym od gruszki przy turbinie i sprawdź czy cały czas chodzi w takim samym zakresie. Robiłem to ostatnio w samochodzie znajomego
-
bfb dławienie/szarpanie i znikajacy błąd 16684 i 16688
Sprawdź resztę układu podciśnienia, trójnik przy pokrywie głowicy zaworów i rolkę alternatora czy działa w jedną stronę
- Łomża ?
-
bfb dławienie/szarpanie i znikajacy błąd 16684 i 16688
Zapłony nadal wypadają?
-
Prośba w rozkodowaniu wlepki z bagażnika
http://www.audiklub.org/wyposazenie.html
-
Opiłki w układze paliwowym
Szukając auta dla klienta natrafiłem na zadziwiającą informację... "Silnik nie uruchamia się z powodu opiłków w układzie paliwowym" Niedługo nie będzie czym jeździć
-
bfb dławienie/szarpanie i znikajacy błąd 16684 i 16688
Uruchom VAGa, wejdź w 01 engine i potem bloki mierzone. W grupie 15 i 16 masz podgląd wypadania zapłonów w czasie rzeczywistym zanim pokaże się błąd. Błędy w sterowniku pojawiają się dopiero po wypadnięciu większej ilości zapłonów. Sprawdź sobie na zimnym, na postoju i potem w trakcie jazdy. Zapłony wypadają nie tylko w wyniku awarii układu zapłonowego, często ma to związek z uszkodzeniem elementów odpowietrzenia przestrzeni korbowej. Najczęściej winą może być zaworek jednokierunkowy 035103245G lub/i 06A103213F Oba elementy są pod kolektorem ssącym, rurka jest włożona w chłodniczkę oleju, a zaworek jest z nią połączony i znajduje się pod kolektorem od strony ściany grodziowej.
-
Audi a4 b6 2.4 problem...
Jak mruga check to zapłony wypadają hurtowo, stawiam na świece lub skoro śmierdzi olejem, to uszczelki pod pokrywami zaworów. Przy zalaniu świec olejem też wypadają.
-
A4 B6 1.8t AVJ turbo padniete?
Tu masz schemat układu podciśnienia https://drive.google.com/file/d/0B4Ae_kd6NyyhRGk5dDhZam1HSk0/view?usp=sharing
-
Podłączenie webasto a4 b6 AVF
Zdejmujesz wąż wodny z dolnego króćca nagrzewnicy i łączysz go z pompką wody pieca, potem na ten króciec nakładasz wąż i łączysz go z króćcem na górze pieca. Decyzja czy ten przewód z dolnego króćca wyciągniesz na dół i przedłużysz, czy też zdemontujesz w całości odpinając szybkozłączkę z silnika i do niej dokręcisz cały wąż, należy do ciebie.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
To jest tylko kompletny piec, a na dodatek wersja pionowa wyłącznie do 2.5 i 3.0 TDI Ty masz szukać pieca poziomego
-
[B6 BEX] 1.8Tq by Andr3i RS4 inside 226PS 327 Nm
Webasto Zaworek podciśnienia
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Z VCDSa się odpali