Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rozny indeks predkosci na jednej osi


kubabkb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przebilem w lato jedna z opon i udalo mie sie kupic uzywke o takiej samej wysokosci bierznika, ale z innym indeksem predkosci.

Aktualnie posiadam 3 opony Matador 195/65/15 91T a kupilem z ideksem 91V , nie bedzie problemu jak ja zaloze na tylnia os ta z wyzszym indeksem?

prosze o opinie, dodam ze wulkanizator sprzedajacy mi ta opone powiedzial ze nie nic sie nie stanie jak jedna zaloze z wyzszym indeskem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido myslisz ze roznica miedzy T a V nie jest tak duza? jest miedzy nimi 50 km/h roznicy;p

policja nie zabierze mi dowodu rejstracyjnego za opony o roznym indeksie predkosci na jednej osi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fido myslisz ze roznica miedzy T a V nie jest tak duza?

Jest ale dla ciebie to żadna różnica.

Gdybyś kupił z niższym indeksem niż pozostałe 3 które posiadasz to może byłby mały problem.


policja nie zabierze mi dowodu rejstracyjnego za opony o roznym indeksie predkosci na jednej osi?

Konia z rzędem temu, co mu glina lub diagnosta patrzy na index opon podczas kontroli.

Jeździj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Fido za pomoc, juz myslem oddac ta opone wulkanizatorowi bo paru znajomych specjalistow odradzalo taka zamiana na opone z wyzszym indeksem tlumaczac tym ze auto bedzie bardzo niestabilne na zakretach oraz podczas hamowania a na dodatek te z nizszym indeksem szybciej sie poscieraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Fido za pomoc, juz myslem oddac ta opone wulkanizatorowi bo paru znajomych specjalistow odradzalo taka zamiana na opone z wyzszym indeksem tlumaczac tym ze auto bedzie bardzo niestabilne na zakretach oraz podczas hamowania a na dodatek te z nizszym indeksem szybciej sie poscieraja.

pozdrów tych "specjalistów" ode mnie, fajnych bajek ci naopowiadali :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...