Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wycie na zimnym silniku na wolnych obrotach


pasek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem w aucie dziwną rzecz - na którą na forum nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie kiedy odpale zimny silnik jast ok ale po 3-4 minutach pracy na wolnych obrotach ( czas na oskrobanie auta ) słychac niezagłosne wycie - świst. Mam wrażenie że z okolicy turbinki. Jak dam gazu na chwilę wycie wzrośnie z obrotami silnika , a jak obroty spadną do wolnych jest cicho i wycie nie "wraca". Auto chodzi normalnie , w obroty się ładnie wkręca i ciagnie od samego dołu , podczas pracy słychac delikatny świst ale trzeba się wsłuchać.Wydaje się że w czasie jazdy wszystko jest ok. Niestety żadnych wykresów czy danych nie moge dostarczyć :(. Zastanawia mnie czy to ma cos wspólnego z normalna pracą EGR czy może turbinki , a może po prostu coś pada.

Jeżeli ktoś miał podobną rzecz prosze o odpowiedź .

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Może to miec powiazanie z praca EGR zaraz po odpaleniu silnika. Możesz sobie to sprawdzić zciagajać przewód podciśnieniowy z EGR (zaślep go - ten przewód).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę i dam znać , dzieki[br]Dopisany: 24 Listopad 2008, 08:30_________________________________________________Podczas diagnostyli komp. okazało sie że "wycie" pojawia sie tylko wtedy gdy EGR otwiera sie na około 4-5 %. Normalnoe podczas pracy ok 50-60 % jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził uszczelki od EGR .. mi po wymianie turbawki też wyło.. wymieniłem uszczelki i cisza :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)[br]Dopisany: 07 Grudzień 2008, 15:00_________________________________________________Ale które konkretnie ?. Chodzi o oringi ? Nie jestem za bardzo w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...