Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AVF] Srebrne Audi A4 B6 1.9TDI by Robson

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Po malych perturbacjach z Poczta Polska dotarlo dzis kilka drobiazgow:

[emoji830] blaszki/zaslepki do EGRa

b41a06b695fd6fb54f3b8585d81ec16b.jpg

[emoji830] zaslepka zapalniczki w chromie

4e11851a6cdeb8461265e13e7cc07946.jpg

f3630119de22d45e4cb26e98758bef02.jpg

[emoji830] zapas sprezynek do automatycznej klapy bagaznika

6a9bb0f294649474fceb07176c26c33a.jpg

[emoji830] czarne halogeny

d3f8971c143ff7276f6f18192790b76c.jpg240444d2cfcdbf9ee8d2cd046f304d39.jpg

Po ostatniej trasie do Łodzi zauwazylem,ze halo od strony kierowcy ma pekniete szklo,wiec nalezaloby wymienic.[emoji4]

 

Z mniej przyjemnych rzeczy,to zona wjechala w dziure i zalatwila mi jedna opone.[emoji22] Rozcielo ja na boku,a ze niski profil,to posklejac nie ma jak.

Opony nowki sztuki wytrzymaly w komplecie rowno rok i 3 dni.[emoji21]

Na ta chwile zalozone jakies dwa chinole,zeby A4-ki nie uziemiac,w miedzyczasie domowie nowa Fulde do kompletu i dalej bedziemy trzaskac kilometry.[emoji5]

 

 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Niedlugo z kurierem chyba bede na ,,Ty"![emoji28]

Dzis dotarla paczuszka od Biggmana,a w niej takie oto dwie blyskotki:

c306acdf1c24f752316d971e6e26d2ba.jpg

[emoji830] chromowane nakladki na galeczki do RNS-E

47619e622521b80b42851cb0a24e96a7.jpg

 

 

 

 

Opublikowano

Dbasz o szczegóły konkretnie. :thumbup1:

Opublikowano

Gdzie można dorwać taką zaślepkę zapalniczki?

Opublikowano
  • Autor
Dbasz o szczegóły konkretnie. [emoji106]1:

A dziekuje,dziekujei!Milo,ze ktos to zauwaza![emoji4]
Gdzie można dorwać taką zaślepkę zapalniczki?

Jest to zaslepka z Audi Q7,numer części to 4L0919311.Dorwalem tu na forum w dziale sprzedazowym.[emoji38]
Na Allegro tez mozna znalezc:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6834214914
Opublikowano

Montuj a nie chomikujesz! :D 

Jak potrzebujesz kopa na start to zaproszę Cię do skręcania kuchni za 3 tygodnie :D zaczniemy u mnie, skończymy u Ciebie :D 

Opublikowano
  • Autor

[emoji2] Karol,Ty mi nawet nie proponuj takich rzeczy!Toz to z gory mozna zalozyc,ze ten montaz sie skonczy tak,ze drzwiczki w szafkach beda sie otwieraly do srodka![emoji482][emoji23]

 

 

Opublikowano
  • Autor

...i zabawy folia ciag dalszy.[emoji5]

Tym razem dekory srodka poszly w szczotkowane alu.Oczywiscie popielniczka przod/tyl,ramka zmiany biegow i plastik gniazda zapalniczki rowniez.[emoji4]

8356609ac87dfcef4f3553c9a1252fcd.jpg

83c1de76aea22c61adad94bd7aa6740f.jpg

9c08f783a3b66cc7762eac176668163c.jpg

Przy okazji wpadlo rowniez kilka smaczkow:

[emoji830] zamontowalem chromowane nakladki na galeczki od RNS-E...

ea2b4e875a90b2f24d6d154c2006a541.jpg

[emoji830] zaslepke zapalniczki w chromie...

69f76eb4adca025576d461d608a71a2a.jpg

[emoji830] rozebralem fronty kubka i wizytownika i pomalowalem listewki w silver kolor...

0b3ccd575c4e330af8bdda0802333413.jpg

[emoji830] a dekielki felg rowniez okleilem,znaczki pomalowalem na srebrno, dopelniajac tym samym zewnetrzny carbon look.[emoji4]a205f86fd67bbfb04971c1219c3fcbe5.jpg

 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Po zabawach czysto dekoracyjnych przyszedl czas na wazniejsze naprawy.

Zaczelo sie niewinnie: jakis czas temu zauwazylem,ze wiatrak chlodzenia zalacza sie po przekreceniu zaplonu na pozycje I i dziala na najwiekszych obrotach.Kilka dni po tym,po trasie,zacial sie calkowicie i dzialal nawet,gdy kluczyka nie bylo w stacyjce![emoji32] Do tego przestaly dzialac szyby i padlo oswietlenie w drzwiach... W tak upalna pogode![emoji19]

Glowna przyczyna problemow okazal sie zalany sterownik silnika!

1c28e1e7116a4edaa970b2e62d9fd026.jpg

Obudowa sterownika byla lekko peknieta,woda(deszcz)dostawal sie do srodka,zalalo przekazniki,sterownik,poszly zwarcia po przewodach i tak do wymiany mialem:

[emoji830] sterownik silnika

[emoji830] przekazniki sterownika x3

[emoji830] obudowa sterownika

[emoji830] sterownik wentylatora

[emoji830] czujnik plynu chlodzacego

d4aec0de9f7417fc804da1aa40d4af33.jpg

Kolejnym problemem,ktory byl dokuczliwy na trasach,bylo przeladowywanie turbiny powyzej 3000obr/min. Wymieniony zostal uszkodzony MapSensor,EGR zostal zaslepiony i wylaczony programowo,caly dolot doczekal sie porzadnego czyszczenia... Po tych zabiegach zjawisko przeladowywania turbiny zostalo zarzegnane.[emoji38]

Przy okazji grzebaniny pod maska zostalo wymienione zlacze elastyczne wydechu.Poprzednia plecionka byla juz przepalona i dawalo spalinami z komory silnika.

eff67bacb5dc816ac3f17188d3e0cf31.jpg7e9c3f48d9cd0ea69a168bef2db9fdec.jpg

Przed wakacyjnymi wyjazdami zostal tez zrobiony serwis olejowy,wymienione zostaly filtry i sprawdzona klimatyzacja.

[emoji830] olej Castrol Edge 5W-30 FullSynthetic

[emoji830] filtr oleju FILTRON

[emoji830] filtr paliwa FILTRON

[emoji830] filtr powietrza MANN

[emoji830] filtr weglowy kabinowy MANN

Okazalo sie,ze uklad klimy nie jest w pelni szczelny i do wymiany bylo rowniez kilka rzeczy:

[emoji830] filtroosuszacz

[emoji830] czujnik cisnienia klimatyzacji

[emoji830] gwizdek/filtr instalacji klimatyzacji

Klima przeszla porzadne czyszczenie,odgrzybianie,czynnik zostal uzupelniony i teraz chlodzi jak nalezy.[emoji4]

 

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

...no i wreszcie montazu doczekaly sie oslony silnika![emoji5]

Przed...

a238de0b86a62488a76837662a1fcf9b.jpg

...w trakcie...

0b54a1356023967d9d84be56094d6c05.jpg

...i po![emoji38]

99ba7b4aedb46fc1e577efe5107b066d.jpg

 

 

Opublikowano

gdzie można dostać te sprężynki do automatycznego otwierania klapy? i jak wygląda sprawa z montażem?

Opublikowano

Widać że malowales te listewki kubka wizytownika? Jak to zrobiłeś,może nie będę kupował wersji chrom tylko zaoszczędze i pomaluje swoje [emoji2]

Opublikowano
  • Autor

Alez oczywiscie,ze malowane.[emoji12]
Wystarczy zdjac fronty kubka i wizytownika,wtedy mozna delikatnie wypchnac te listewki,pomalowac i zlozyc spowrotem.[emoji2]

Opublikowano

Kolego zgadza się,ładnie można zdemontować te listewki,dzięki

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

I'm back. 

Co tu się odpazdania ? :D Poka poka. 

P.s.
Kupiłem B6 Avant V6 Q Tip :D

Opublikowano
  • Autor

Wlasnie obczajam Twoj nowy watek![emoji4] Bogato jest![emoji38][emoji106]
A ja ostatnio nie mam za bardzo co dorzucac.Byla przyczajka na zmiane auta,chodzila za mna Skoda Octavia RS 2008/9r,ale Audiczka chyba wyczula moje zamiary i zaczela sie buntowac i zamiast modow dopadly mnie naprawy eksploatacyjne.[emoji47]
Aktualnie auto uziemione,niedawno zmielilo mi lozysko i pekl pasek od alternatora,a w weekend juz bardzo glosno odezwala sie dwumasa([emoji21]),wiec auto grzecznie czeka w garazu na swoja kolej do mechanika.Worek PLNow[emoji383] pewnie pojdzie,wiec zapadla decyzja,ze jeszcze zostajemy razem,bo szkoda bedzie po takiej robocie puscic ja dalej w obieg.
Jak sie z tym uporam,to ruszam dalej z modami,a w miedzyczasie wpadlo tylko kilka drobiazgow:
[emoji830] zamontowalem nowe halogeny
[emoji830] po ponad roku jazdy bez kupilem wreszczie silniczek wycieraczki tyl
[emoji830] przy okazji wpadla od razu wycieraczka na tyl z Q5
[emoji830] w swiatla na przod wjechaly zarowki H7 Philips RacingVision i postojowki Philips WhiteVision
[emoji830] auto ogolnie zostalo przygotowane do zimy
[emoji830] letnie alusy 18" z RS6 poszly do innego forumowicza,a mnie czekaja poszukiwania nowej rolki na lato
Ot,tyle u mnie...[emoji28]

Opublikowano

Eee to nie próżnowałeś.

Wycieraczka Q5 - czyli ramię + guma zakładane na ten stożkowy wieloklin? Po wiela Cię wyniosło bo w nowej B6 Avant muszę ramię wymienić bo pewnie jak w starej B6 pękło na wieloklinie.

Halogeny - jak z demontażem? Trzeba tunel i ściągać osłonę pod silnikiem?

Alusy - TYLKO NIE TO!

Opublikowano
  • Autor

Ramie i guma,czyli komplet.Tak jak piszesz,na wieloklinie,stara juz tylko mazala i z czasem plastik wokol wieloklinu pekl,przez co nawet przy nowym silniczku nia juz nie krecilo,tylko sie slizgalo.

W dziale sprzedazowym mozna kupic kompletne ramie z wycieraczka z Q5,kolega Exmi sprzedaje,bodajze 100zl/komplet.

0a3957652f2ac7b4307f55f0d8e50eb7.jpg

 

Do wymiany halogenow w zderzaku wystarczy wyjac kratki maskujace po bokach,kazdy halogen trzyma sie na dwoch czy trzech srubkach - wyciagasz kratki,wykrecasz stary halogen,wyjmujesz oprawke z zarowka,wkladasz w nowy,przykrecasz zakladasz kratke i przechodzisz do drugiego.

10 minut roboty,jesli nie palisz,to szybciej.[emoji28]

e6560495c3fe5ea1e86ef3f5613dc0d4.jpga7de4d42fdfb77232f0b503fc7378757.jpg

 

A alusy poszly... I tak na nich dlugo jezdzilem,bo dwa sezony pod rzad,co jest do mnie niepodobne.[emoji28] Zazwyczaj co sezon zmienialem felgi,w zimie szukalem rolki na lato,a przez lato na zime.Na poczatku tego roku je tylko w grafit liznalem i tak przejezdzilem,ale juz mam upatrzone nowe wzory.

Swoje poszukiwania skupilem na wzorze z Audi A5,ale ciezko z dostepnoscia w dobrej monecie i bez opon,bo swoje Fuldy mam zaledwie roczne i je sobie zostawilem,sprzedalem same felgi.

Jesli nie ustrzele tego wzoru to myslalem nad Pompeii,ale w 19" o wiele lepiej sie prezentuja,niz w 18".Przy tym drugim rozmiarze jakies takie male sie wydaja.c128000e4a9086a37826816cfe5264fb.jpga951650b0ff0adf3fe1d95855d8cba87.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Jeśli Pompei to tylko w 19' i tylko w 9J :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.