Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala bądź gaśnie -96' 1.6 ADP -Proszę o pomoc


Ad3o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy samochód kilka miesięcy temu dopiero odebrałem prawko aktualnie jeżdżę B5 z 96 roku z silnikiem 1.6 ADP.

Wszystko było w jak najlepszym porządku jednak do zeszłego tygodnia...

Auto dwa tygodnie stało na mrozie ,po powrocie do domu postanowiłem je odpalić akumulator ma 1,5 roku nigdy nie było problemu z odpaleniem jednak tym razem się nie udało.

Auto kręciło żwawo lecz nie udało mi się go odpalić ,lecz wiadomo się nie przejmowałem postanowiłem doładować akumulator w międzyczasie dolewając jeszcze benzyny bo była rezerwa.

Po podłączeniu naładowanego akumulatora auto odpaliło za pierwszym bez problemu ,chciałem trochę przegonić silnik więc udałem się w drogę na wylotówkę.

Jednak zjeżdżając z podporządkowanej auto się dławiło i zaraz po tym zgasło już nie chcąc odpalić.

Tak samo jak to było przed doładowaniem akumulatora kręciło lecz niczym to nie skutkowało.

Zwróciłem uwagę na to ,ze w momencie zgaśnięcia wyczułem odór tak jakby zgniłych jaj.

Postawiłem auto na poboczu sprawdziłem wszystko silnik kręcił,filtr powietrza czysty nic wizualnie się nie uszkodziło jednak nie chce odpalić.

Po trzech dniach udając się w miejsce postoju auta chcąc go pociągnąć do domu sprawdziłem czy odpali.

Ku zdziwieniu odpalił bez problemu na postoju chodził spokojnie nic się nie działo jedna znowu po chwili poczułem ten specyficzny zapach odjechałem kilka metrów i znowu zgasł nie chcąc odpalić, pojawił się znowu ten sam specyficzny zapach.

Co mogło się zepsuć ? Jaka jest przyczyna ?

Z moich obserwacji i działań:

-zmieniłem akumulator ze sprawnego auta nic to nie podziałało

-podczas holowania światła słabiej się świeciły

-pojawiający się dziwny zapach

Po dzisiejszym odpalaniu myślę ,że sprawa dotyczyć może alternatora bądź regulatora napięcia ewentualnie czujnika położenia wału.

Proszę o pomoc co mogę jeszcze sprawdzić jak się upewnić bądź jakieś inne spostrzeżenia.

Jest to mój pierwszy samochód nie mam zbytnio pieniędzy by oddawać go od razu do warsztatu ,chciałbym najpierw sam podziałać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo czuć z silnika lecz myślę że sprawdzę też ta możliwość ,dzwoniłem wstępnie do mechanika powiedział ,że to powinno być coś z elektryka i dał mi numer do znajomego.

Ale tak jak mówię to znowu holowanie przez całe miasto wolałbym sprawdzić co jej dolega ,tylko jak to filtr to skąd ten zapach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ten silnik nie ma czujnika położenia wału.

Jak to wygląda pod maską? Może gdzieś paliwo ucieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...