Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nawiewem, parujące szyby


emil173

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów!

Autko Audi A4 b6 Avant 2003 rok 1.9tdi .

Mam problem z parującymi szybami tylnymi jak i przednimi. Zauważyłem że jak jadę mniej niż 80km/h to wszystko jest w normie nawiew działający na większych obrotach daje radę usunąć wilgoć z szyb, natomiast gdy jadę powyżej 80km/h nawiew nawet gdy jest ustawiony na max wydajność nie daje takiego nadmuchu przez co szyby od razu parują. Robiłem nastawy klap nadmuchu, myślałem że może są zablokowane ale nic to nie zmieniło, filtr kabinowy mam nowy też to nic nie dało.

Może ktoś miał podobny problem?

Będę wdzięczy za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w środku wilgoci ? Zwłaszcza prawa strona (pasażera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo sprawdź czy przypadkiem nie masz nieszczelności w okolicy nagrzewnicy.

Kiedy jest nieszczelna i przecieka ciecz która z niej wycieka dość szybko odparowuje i zaparowywuje szybę w normalnych warunkach szyba nie ma prawa Ci zaparować chyba ze masz zamknięty obieg powietrza ustawiony na climatroniku a na podłodze wilgoć wtedy również pojawi Ci się wilgoć na szybie nawet przy uruchomionym nawiewie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w środku wilgoci ? Zwłaszcza prawa strona (pasażera).

Staram się zachować wnętrze w czystości, samochód jak garażowałem też był ten sam problem. Raczej ta opcja odpada.

Przeczyść odpływy wody z podszybia i usuń cały syf.

u mnie pomogło

Tam nie zaglądałem wcale więc to będzie pierwszą rzeczą którą teraz zrobię. W sumie to jak popada deszcz to coś mi się tam przelewa jak jestem na zakrętach. :)

klima ci działa? sprawdź odpływ wody z parownika

Klimatyzacja jest sprawna. Problem jest w momencie jak temperatura spada poniżej 5C w tym momencie klimatyzacja nie chodzi jeśli dobrze przeczytałem w książce samochodowej.

Dodatkowo sprawdź czy przypadkiem nie masz nieszczelności w okolicy nagrzewnicy.

Kiedy jest nieszczelna i przecieka ciecz która z niej wycieka dość szybko odparowuje i zaparowywuje szybę w normalnych warunkach szyba nie ma prawa Ci zaparować chyba ze masz zamknięty obieg powietrza ustawiony na climatroniku a na podłodze wilgoć wtedy również pojawi Ci się wilgoć na szybie nawet przy uruchomionym nawiewie..

Zastanawiałem się nad nagrzewnicą tylko u mnie jak jeżdżę w trybie miejskim z parowaniem szyb nie ma problemu tylko jak wyjeżdżam w dłuższe trasy. A jak można sprawdzić czy nagrzewnica uległa awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...